2023.03.20. 12:56

Rangos viadalon győzött a szolnoki versenyző

Tulik Olivér hibátlan sorozattal nyerte a serdülők rangsorversenyét.

Rózsa Róbert

Tulik Olivér (középen), a Szolnoki Sportcentrum cselgáncsozója minden mérkőzését ipponnal nyerte a szombati, mórahalmi viadalon

Fotó: Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola

Nagy tömeg gyűlt össze múlt szombaton a Móradombi Sportcsarnokban. Ez nem is véletlen: négy ország 74 egyesületének közel ötszáz versenyzője lépett tatamira azon a rangos utánpótlás-versenyen, amely egyszerre volt Magyar Kupa, országos rangsoroló és nemzetközi torna.

A viadalon összesen 60 egyesület szerzett érmet, 29 klub pedig aranyérmet. Utóbbi listára a Szolnoki Sportcentrum is feliratkozott Tulik Olivér révén. A judoka az országos rangsorverseny résztvevőjeként indult, és remek teljesítménnyel rukkolt elő a serdülők 66 kilogrammos súlycsoportjában. Török Ferenc növendéke minden egyes mérkőzését ipponnal nyerte meg, és ezzel a népes, 19 indulós mezőnyben megkaparintotta a bajnoki címet.