Röplabda

2023.05.20. 10:03

Keresztjátékra kényszerült a Szolnok

Pénteken lejátszották a férfi U20-as első osztályú bajnokság döntőjének első fordulóját. A szolnoki csapat két nagyon szoros mérkőzést vívott, ám mindkettőt elvesztette, így nem jutott egyenes ágon az elődöntőbe.

Rózsa Róbert

Két vereséggel kezdte a bajnoki döntőt a Szolnoki Sportcentrum csapata

Fotó: hunvolley.hu

A szövetségi honlap beszámolója szerint óriási körbeverések voltak pénteken, a Dunakeszin tartott döntő csoportmeccsein, amely után Pénzügyőr és a Fino Kaposvár jutott egyből a szombat délutáni elődöntőbe.

A Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola együttese azzal a Kazincbarcikával játszott, amelyet a szezonban már háromszor megvert. Ám ezúttal a Barcika nyert: kétszettes hátrányból ugyan még felállt a Szolnok, ám a harmadik, döntő játszmát a Kazincbarcika nyerte, 3:2. Hullámzó játékot hozott a szolnokiak Kaposvár elleni találkozója, amelyet a somogyiak vettek jobban, és 3:1-re nyertek. A Szolnok így a szombat délelőtti keresztjátékban próbálhatja meg kiharcolni az elődöntőbe jutást, ellenfele a döntőbe első helyen bejutó KESI gárdája.

Dr. Tarnawa Ferdinánd fiú U20 Országos Bajnokság, Döntő

A csoport:

Pénzügyőr SE–DSE Röplabda Akadémia 0:3 (–23, –22, –17)

DSE Röplabda Akadémia–KESI Röplabda Akadémia ’A’ 0:3 (–15, –17, –23)

KESI Röplabda Akadémia ’A’– Pénzügyőr SE 0:3 (–21, –13, –23)

A csoport végeredménye: 1. Pénzügyőr 3 pont (3:3 szettarány), 2. KESI ’A’ 3 (3:3), 3. DSE Röplabda Akadémia 3 (3:3). A helyezésekről a pontarány döntött.

B csoport:

Fino Kaposvár–VRCK 3:1 (18, 15, –20, 23)

VRCK–Szolnoki Sportcentrum 3:2 (22, 24, –24, –17, 11)

Szolnoki Sportcentrum–Fino Kaposvár 1:3 (–19, 21, –19, –17)

A csoport végeredménye: 1. Fino Kaposvár 4 pont (6:2 szettarány), 2. VRCK 3 (4:5), 3. Szolnoki Sportcentrum 2 (3:6)