2023.11.12. 14:40
Megvan a ceglédi kosarasok első hazai győzelme
A férfi kosárlabda NB I/B 8. fordulójában első hazai sikerét könyvelhette el a Ceglédi KE, miután fölényesen legyőzte a budafoki csapatot.

Ezúttal messze felülmúlta ellenfelét a fehér mezes ceglédi legénység
Forrás: hunbasket.hu
Ceglédi KE–Budafok KK 90–59 (19–13, 26–17, 19–15, 26–14)
Cegléd, 150 néző. Vezette: Nyilas I., Török D., Utasi B.
Cegléd: Herendic 4, Horváth Ádám 9/6, Dragasevics 6/3, CSABA GY. 18/3, CSORVÁSI 19. Csere: VELKEY 12, Kertész 8/3, OLASZ Á. 8, Zsók 4, Horváth M. 2, Krkljes, Fodor M. Edző: Sértő Ádám.
Budafok: Moravcsik 3/3, TURSICS 10/9, Hajnal 3/3, SWANSON 15, Varga D. 12. Csere: Piukovics 5, Dormán 4, Lucey 4, Burján 3/3, Siklós, Horváth Áron. Edző: Károly Máté.
A bajnoki mérkőzés most debütált a ceglédiek kispadján, a 28 esztendős edző, Sértő Ádám. Sőt egy fiú, Kertész Dávid is bemutatkozott soraikban, a 19 éves, 198 cm-es bedobó az Alba Fehérvár U20 csapatából érkezett a kék-sárgákhoz.
Csupán néhány percig tudta tartani lépést az újonc budafoki gárda a hazaiakkal, akik a nagy kedvel játszó Velkey János–Csaba György–Csorvási Milán trió vezérletével hamar megléptek ellenfelüktől. A ceglédiek fizikai fölényét távoli dobásokkal próbálták ellensúlyozni a fővárosiak, több-kevesebb sikerrel. A lényeg, hogy a hazaiak semmit nem bíztak a véletlenre és igyekeztek távol tartani ellenfelüket. Már az első félidő végén 15 ponttal vezettek a vendéglátók, a hétközi kupameccs után fáradtan mozgó piros-feketékkel szemben.
A fordulást követően hamar húsz egység fölé kúszott a különbség, sőt lehetett volna még nagyobb a felek közötti távolság, ha nem marad ki jó néhány ziccer a Budafok palánkja alatt. A lényeg az volt, hogy a
CKE magabiztosan gyűjtötte első hazai győzelmét lelkes szurkolóik nagy örömére.
A végeredmény sok mindent elmonda mérkőzésről – nyilatkozta Károly Máté, a Budafok edzője. – Voltak hiányzóink, így a palánk alatt szűkebb rotációval tudtunk játszani. Az ellenfél 22 támadólepattanót szerzett, ami meghatározta az eredményt. Ezzel együtt is kicsit hiányoltam a csapatomnak azt a küzdeni akarását, ami nélkül nagyon nehéz ebben a bajnokságban jól szerepelni.
A CKE edzője, Sértő Ádám pedig azt mondta: – A játék képe, úgy gondolom, jelentősen javult a szerdai kupameccshez képest. Majdnem végig kontrollálni tudtuk a mérkőzést, csak a második negyedben volt egy kisebb hullámvölgyünk. Csapatként játszottunk és úgy vélem, megérdemelten győztünk. Bízom benne, hogy a következő, jövő vasárnapi mérkőzésig ki tudjuk javítani a hibáinkat és újabb dolgokkal készülhetünk a DEAC U23 elleni hazai összecsapásra.