Vízilabda

2023.11.19. 10:18

Rossz döntések vezettek a Cegléd vereségéhez

Azzal a tudattal szállt a vízbe a Cegléd szombat este, hogy esetleges győzelmükkel a második helyről várhatták volna a következő fordulót. Kritikus helyzetekben azonban többször is rossz döntést hoztak játékosaik, így szoros csatában a tabellán mögöttük álló Eger szerezte meg a három pontot.

Jegesi László

Forrás: Illusztráció

Fotó: Shutterstock.com

Gyors gólváltással indult a találkozó, majd az Eger megúszásból volt eredményes, amit Süveges Máté akcióból egy jól eltalált távoli lövéssel kiegyenlített (2-2). Az újabb egri találatra azonban már nem érkezett válasz a másik oldalon az első játékrészben. A folytatásban szabaddobásból növelte előnyét a Heves vármegyei együttes, mivel ezúttal sem működött jól a ceglédi blokk. A kétgólos hátrányt Zeman Márton akció góljai egy perc alatt eltüntették (4-4), majd egy újabb mezőnybeli egri találat jóvoltából hazai előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidőt is góllal kezdték az egyetemisták, a Cegléd nem érezte igazán a játék ritmusát, ráadásul egy jogtalan Süveges kiállítás tovább rontotta esélyeiket. Kovács Milán találatai azonban újfent visszahozták a reményt az utolsó negyed előtt (6-6). A szokásos jó egri kezdés után úgy tűnt, hogy magára találhat a Cegléd, először sikerült ugyanis vezetniük a találkozón (7-8). Az előny tiszavirág életűnek bizonyult azonban, a rossz döntések és lövések következtében nem tudták azt tovább növelni, sőt a házigazda zsinórban szerzett három gólja (10-8) végképp eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó másodpercben már csak kozmetikázni sikerült az eredményen.

Sűrű Dezső: – Jó iramú, színvonalas meccset játszott csapatunk az Egerrel, de kritikus helyzetekben rossz döntéseket hoztak a játékosok. Ezzel együtt dicséret illeti a fiúkat győzni akarásukért.

Eszterházy Károly Egyetem Eger–Ceglédi VSE 10–9 (3–2, 2–2, 1–2, 4–3)

Eger, Bitskey Aladár uszoda, 50 néző, vezette: Petik András, Vogel Gábor

Ceglėd: Hörömpő - Magyar B., Zeman 2, REMÉNYI 1, Süveges 1, KOVÁCS M. 4, Bukta. Csere: Nagy R., Turcsányi, Pataki 1, Balla D., Szirmai. Edző: Sűrű Dezső.

Gól - akcióból: 22/5, ill. 21/5.
Gól - centerből: 2/1, ill. 1/1.
Gól - büntetőből: 0/0, ill. 2/1.
Gól - megúszásból: 2/2, ill. 0/0.
Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 6/2.