Labdarúgás

2024.06.08. 20:40

Fél lábbal már az NB III-ban érezheti magát a Tiszaföldvár SE – galériával

A vártnál könnyebben alakult az osztályozó odavágója. A Tiszaföldvár SE az első perctől kezdve ellenfele fölé nőtt, melynek eredményeként négygólos előnyt dolgozott ki a szerdai visszavágóra.

Kovács Levente

Az NB III-as feljutás a tét a vármegye I-es osztályozón, melynek első meccsén a Tiszaföldvár SE a Villány TC csapatát fogadta. A vendégektől többen is hiányoztak, köztük a baranyaiak legjobb góllövője, Gellén Dávid, így csupát két cserével – akik egyébként kapusok, de ezúttal mezőnyben kellett bizonyítaniuk – utaztak el a Tiszazugba. Sonkoly Lajos pedig Lukovszky Attilára, Csikós Lajosra és Orvos Lászlóra nem számíthatott szombaton.

Bódai Nándor, Tiszaföldvár SE, labdarúgás, Villány TC, osztályozó
Bódai Nándor (elöl) szerezte a Tiszaföldvár SE negyedik találatát a Villány TC ellen
Fotó: Pesti József

Tiszaföldvár SE–Villány TC 5–1 (3–0)

Tiszaföldvár, 500 néző. Vezette: Kovács Imre (Sinkovicz D., László I.)

Tiszaföldvár: Jakab K. – Budaházi (Sipaki, 61.), FEHÉR ZS., Szántó, Antman – Háda, BORGULYA, Bódai (Palatinusz, 82.) – OLÁH Á. (Bozsó, 69.), KÁLMÁN SZ. (Pápai, 82.), FŐDI (Czakó, 61.). Edző: Sonkoly Lajos.

Gólszerzők: Kálmán Sz. (7.), Oláh Á. (13.), Fehér Zs. (42.), Bódai (50.), Palatinusz (89.), ill. Wilkesz (85.).

Fődi Zsolt révén volt főleg aktív a mérkőzés első perceiben a Tiszaföldvár, ugyanis akkor verte meg egy az egyben védőjét, amikor csak akarta. A fiatal szélső egyik ilyen megindulásából lövésig jutott, próbálkozását azonban védte Szabó Barnabás kapus. Az ebből kialakuló szögletet kicsiben végezték el a hazaiak, Kálmán Szilárd látványos tekerése pedig felsőlécről vágódott a kapuba, 1–0.

A korai vezetés után sem állt le a TiSE, ismét Fődi mutatott be egy cselsorozatot az alapvonal mellett, közeli lövése a kapusról a kapufára pattant, majd Oláh Ákos bólintott közelről a hálóba, 2–0.

Ezt követően kissé leült a meccs, a Tiszaföldvár továbbra is fölényben futballozott, a Villány szinte alig hagyta el saját térfelét. A tiszazugiak támadótriójának folyamatos beindulásai rendre zavarba hozták a vendég védőket, de nagyobb helyzetet nem tudtak kidolgozni.

Pontrúgásból viszont veszélyesek voltak Sonkoly Lajos fiai, egy szöglet után a hosszú oldalon Szántó Mihály fejelte be középre a labdát, Fehér Zsolt pedig a hálóba csúsztatott, ezzel tovább növelte csapata előnyét 3–0.

A szünet előtti utolsó pillanatokban pedig végleg eldönthette volna a meccset a TiSE, Bódai Nándor azonban ziccerben az oldalhálóba lőtte a labdát, így maradt a háromgólos előny a félidőben.

A második játékrész is földvári helyzettel indult, Bódai távoli szabadrúgása Fehért találta meg a hosszú oldalon, de nem tudta értékesíteni helyzetét. Nem úgy mint három perccel később Bódai Nándor, aki Oláh passzát váltotta gólra, ezzel végleg eldöntötte a mérkőzést, 4–0.

Továbbra is támadásban maradt a Földvár, amelyen látszott, hogy szerette volna már az első meccsen lezárni a párharcot. Háda Zoltán buktatását követően pedig tizenegyeshez is jutott, Bódai kísérletét azonban Szabó hárította, a középpályás pedig a kipattanót sem tudta a hálóba a fejelni. Nem sokkal később Sipaki Patrik távoli próbálkozása is veszélyes volt a Villány kapujára, a labda azonban a felsőlécen csattant.

A baranyaiak jobbára csak tördelték a játékot a mérkőzésen, helyzetekig nem nagyon sikerült eljutniuk a mérkőzésen. A 85. percben azonban szinte a semmiből mégis megszerezték a szépítő találatot, a csereként beállt Wilkesz Edward jóvoltából, 4–1. A bekapott gól feltüzelte a hazaiakat, szerettek volna egyből válaszolni, ami majdnem sikerült is, Bozsó László azonban közvetlen közelről fölé lőtt.

A rendes játékidő utolsó előtti percében viszont Palatinusz Patrik beállította a végeredményt, aki Bozsó önzetlen passzából volt eredményes, így 5–1-re megnyerte az osztályozó első mérkőzését a Tiszaföldvár SE.

Az első meccs a vártnál tehát simábban alakult, Sonkoly Lajos csapata akár könnyedén hat-nyolc találattal is nyerhetett volna, ha a ziccereknél egy kicsivel jobban koncentrál. Ettől függetlenül is a TiSE magabiztos, négygólos előnyről várhatja a visszavágót, amelyet szerdán 17 órakor Villányban rendeznek meg.

Sonkoly Lajos: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az elképzeléseink szerint alakult a játék képe, magas intenzitással futballoztunk, amit hamar gólra is tudtunk váltani. Úgy gondolom, hogy fizikálisan is ellenfelünk fölé nőttünk és ez egyből megmutatkozott az első félidőben. Nyilván az ember mindig jobbat akar, akár lehetett volna egy nagyobb arányú győzelmünk is. Kicsit azt sajnáljuk, hogy egy mérkőzés alatt is lezárhattuk volna a párharcot, de még vár ránk egy nehéz visszavágó.

Az osztályozók további eredményei:

Monostorpályi–Füzesabony 1–2, Csepel–Tata 4–1, Gyula–Bánk 3–0, Mátészalka–Dunaharaszti 3–1, Ózd-Sajóvölgye–Balatonalmádi 3–2.