Kosárlabda

2025.04.19. 17:39

Oliver Vidin lesz a szlovákok szövetségi kapitánya

A sportág történetében ritkán adódik olyan pillanat, amikor egy döntés egyszerre meglepő és megérdemelt. A szlovák sportélet figyelme most egyértelműen rá szegeződik.

Az NHSZ-Szolnoki Olajbányász hivatalos Facebook oldalának közleménye szerint Oliver Vidint, a csapat vezetőedzőjét nevezték ki a szlovák nemzeti válogatott kapitányává.

Vidin-mester lesz a szlovákok kapitánya Fotó: Varga Csaba / Forrás: MW / Archív

A szerb szakember 2027-ig tartó szerződést írt alá a szlovák szövetséggel. Oliver Vidin több éven keresztül már dolgozott Szlovákiában, így nem ismeretlen közegbe kerül. A szlovák válogatottal júliusban kezdi meg a felkészülést, majd augusztus 2-án debütál a kispadon. Azt egyelőre nem tudni, hogy Vidin-mester a kapitányi teendői mellett marad-e az Olaj vezetőedzője, mint a magyarok kapitánya, Gasper Okorn, aki egyben az olasz Pistoia szakvezetője is.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában