KOSÁRLABDA

2018.03.23. 09:17

A hajrában biztosították be győzelmüket a szolnoki piros-feketék

A listavezető Szolnoki Olaj kényelmesen játszott három negyeden át a DEAC vendégeként, amikor ötpontos hátrányba került, rákapcsolt és a szenzációsan játszó Kendrick Perry vezetésével megnyerte a meccset, ezzel nagyot lépett az alapszakasz-győzelem felé.

Sztrahinja Milosevics (középen) és társai kiszenvedett, egyben fontos győzelmet arattak Debrecenben

Forrás: kosarsport.hu

Az Olaj a huszadik győzelmére, míg az újonc, hazai pályán játszó debreceni legénység meglepetésre készült a szerda esti bajnoki mérkőzésen. Azt nem lehet mondani, hogy egymásnak estek a csapatok a sok nagy csatát megélt Oláh Gábor utcai csarnokban.

Az Olaj rendre vezetett vetélytársa előtt, de nem lehetett nyugodt, mert Bognár Kristófék ott loholtak a nyomukban. Egyébiránt mindkét oldalon gond volt a passzjátékkal, sőt a vendégeknél a triplák is lepattogtak a gyűrűről.

A palánk alatt azonban fölényt harcoltak ki Lusksa Andricék, ezzel a nagyszünetig négypontos előnyt harcoltak ki (40–44).

A fordulás után Kendrick Perry növelte az előnyt, amelyre előbb Jahmal Jones triplával, Ivan Lilov pedig egy közelivel válaszolt (45–46). Az Olaj továbbra is kényelmesen kosárlabdázott, a DEAC pedig lelkesen hajtott, és néhány jó megoldással tartotta a bajnokesélyessel a lépést. A zárónegyed 62–64-es állásról indult.

A hazaiak futók-dobók játéka meghozta eredményét, Martinics és Bognár találataival 71–66-ra vezettek a 34. percben. Kapcsolt az Olaj, Perry megszerezte az övéi és sajátja első tripláját, majd kisvártatva a másodikat is.

Kapkodni kezdett a DEAC, Vojvoda Dávid két jó megoldásával 10–0-t futott az Olaj. Lauderdale még felhozta az övéit 73–76-ra, de Perry és Andric kosaraira csak az utolsó percben büntetőkből tudtak válaszolni a vendéglátók. Az Olaj pedig behúzta az úgynevezett kötelező győzelmet (81–87).

A DEAC edzője, Berényi Sándor azt mondta a lefújás után: – A végjátékban nem találtuk az ellenszert a Szolnok legerősebb ötöse ellen, amely addig kevesebb időt töltött a pályán.

– Ha a sérülés miatt hiányzó Gerald Armwood pályára léphet, még közelebb lehettünk volna a vendégekhez, de így is tükörbe nézhetünk ez után a meccs után.

Dragan Alekszics arról (is) beszélt, hogy játszott a DEAC: – A negyedik negyedben volt egy remek periódusunk, ekkor támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk, s a magunk javára fordítottuk a mérkőzést.

– Nem volt könnyű dolgunk, a Debrecen az egyik kulcsembere nélkül is nagyon jó teljesítményt nyújtott.

Az Olaj szombaton 18 órakor a ZTE együttesét fogadja a Tiszaligetben.

DEAC – SZOLNOKI OLAJ KK 81–87 (20–21, 20–23, 22–20, 19–23)

Debrecen, 1000 néző. V.: Farkas G., Török R., Lengyel Á.

DEAC: Jones 12/9, MARTINICS 20/9, Lilov 12/6, BOGNÁR K. 14/3, LAUDERDALE 8. Csere: Kósa 5/3, Velkey 8, Lajsz, Molnár A. 2. Edző: Berényi Sándor.

SZOLNOKI OLAJ: PERRY 25/9, Kovács P. 2, VOJVODA 16, Ford 7, ANDRIC 13. Csere: Milosevics 4, Browning 6, Tóth Á. 8, Polyák 6. Edző: Dragan Alekszics.