RÖPLABDA

2018.05.05. 09:00

Jászberényben folytatódik a bronzcsata az Extraligában

Az éremcsatáknál tartanak a csapatok az élvonalbeli bajnokságban.

A női Extraligában pénteken játszották a Békéscsaba–Nyíregyháza finálé második meccsét.

Az egyik harmadik győzeleméig tartó párharc első összecsapását a címvédő csabaiak nyerték. Ugyancsak három győzelmet kell szerezni a bronzéremért, amelyben már lejátszották az Újpest–Jászberény párharc első felvonását, amit a lila-fehérek nyertek 3:2 arányban.

A páros csata második meccsét szombat este hét órakor rendezik Jászberényben.

A felek május elsejei összecsapásán kétszettes hátrányból is felálltak, majd egyenlítettek a berényi hölgyek, de az ötödik játszmát a rutinosabb újpestiek nyerték.

Deme Gábor, a Jászberény edzője hasonló összecsapásra számít, mint volt legutóbb, de szeretnék kihasználni a hazai pálya előnyét, ezzel kiegyenlíteni a bronzcsata állását.

Egy biztos, nem lesz könnyű dolga a berényieknek az öt légióssal és válogatottakkal felálló fővárosi csapat ellen.

A jászberényi együttes centere, Borsos Lili azt mondta a párharc kezdete előtt: – Szükség lesz a kimagasló egyéni teljesítményekre, jó taktikára, maximális koncentrációra és arra, hogy csapatként tudjunk együtt küzdeni minden