VÍZILABDA

2018.05.26. 18:15

Nem sokon múlott: lecsúszott a bajnoki címről a Szolnoki Dózsa

A Szolnoki Dózsa és a Ferencváros vízilabda párharcának ötödik, egyben mindent eldöntő mérkőzését szombaton rendezték a fővárosi Komjádi uszodában.

Budapest, 2018. május 26. A szolnoki Kis Gábor (b) és a ferencvárosi Nikola Jaksic a férfi vízilabda ob I három gyõzelemig tartó fináléjának ötödik, FTC-PQS Waterpolo-Szolnoki Dózsa mérkõzésén a Császár-Komjádi Béla Sportuszodában 2018. május 26-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Magyarország OB I, Play Off, eredmény

FTC-PQS Waterpolo – Szolnoki Dózsa 8–7 (3–4, 3–2, 1–0, 1–1)

NEGYEDIK NEGYED

32. perc: VÉGE! 18 ÉV UTÁN ÚJRA BAJNOK A FERENCVÁROS FÉRFI VÍZILABDÁBAN. 8–7

32. perc: Mitrovics labdát szerzett, 16 másodperc van hátra.

32. perc: Csakhogy két méteren belülre vitték a labdát, így még egy támadása maradt a Szolnoknak.

31. perc: Emberelőnybe került a Ferencváros, ha belövi, alighanem bajnok...

31. perc: Nincs vége! Prlainovics nagyon gyorsan betalált a jobb alsóba. 8–7

31. perc: Másfél perc van hátra, nagyon nehéz helyzetben a Szolnok, de emberelőnybe került.

31. perc: Labdát vesztett a Szolnok, aztán Madaras akarva vagy akaratlanul, de gyönyörűen átpörgette Nagy Viktort. 8–6

30. perc: Megjáratták a labdát, majd Madaras éppen Nagy Viktort találta telibe.

30. perc: Ferencvárosi emberelőny, és időkérés.

29. perc: Younger fordult be, de kiállítást szerzett. Csakhogy hiába, mert Vámos lehalászott egy átadást. Varga Dániel kipontozódott.

29. perc: Szolnoki labdaszerzés és időkérés.

28. perc: Varga Dániel nagy lövését védte rendkívüli bravúrral Nagy, de maradt a labda a Fradinál.

28. perc: Manhercz ejtése könnyen lett Nagy Viktor zsákmánya. Zalánki lövése a kapufán csattant, pedig nem sok hiányzott a gólhoz.

27. perc: Younger került helyzetbe, de Vogel biztosan védett.

26. perc: Nagyon pontatlan a Szolnok, Varga Dénes a bal kapufánál lőhetett, de Nagy Viktor már átért a rövid sarokra.

26. perc: Szirányi ezúttal hiába fordult be jól, letelt a támadóidő.

25. perc: Emberelőnybe került a Szolnok, de pillanatok alatt elvesztették a labdát.

25. perc: Szirányi tűnt el a víz alatt, de a bírók ezúttal jó védekezést láttak.

25. perc: A Ferencváros hozta el a labdát.

HARMADIK NEGYED

24. perc: Manhercz kapott nagy labdát, de Nagy Viktor remekül védett.

23. perc: Lejárt a zöld-fehérek támadóideje, ráadásul Vámost kiküldték, de Younger rossz lövése Vogel kezében halt el.

23. perc: Nem túl jó FTC-támadás után emberelőnybe került a Szolnok, de egy rossz bejátszás után megszerezte a labdát a Fradi.

22. perc: Szép védekezés után Kiss nem tudott befordulni.

22. perc: Mitrovics lövését Nagy a kapufára tolta, de maradt a labda a Fradinál, majd Gocics nagy blokkja után felszabadult a vendégek kapuja.

22. perc: Ferencvárosi emberelőny és időkérés.

21. perc: Csuk látott egy kis rést a bal alsónál, de az ejtés mellé ment. Fárad a Szolnok?

21. perc: Szirányi került helyzetbe, de a lövését védte Nagy.

20. perc: Páros kiállítás után jöhetett a Ferencváros, ráadásul emberelőnyben.

20. perc: Labdajáratás után Jaksics jó lövésébe Alekszics kapott bele.

20. perc: Emberelőnybe került a Ferencváros, Gocicsot küldték ki.

19. perc: Tanácstalanul támadtak a szolnokiak, blokk után jöhetett a Fradi.

19. perc: Forrt a víz a szolnoki kapu előtt, de valahogy labdát szereztek, és Cseh Sándor gyorsan időt kért.

19. perc: Bátori egészen messziről kényszerült lőni, de Vogel védte.

18. perc: Kontrát fújtak Prlainovicsnál, támadhatott a Fradi, aztán addig-addig, amíg kontra lett a zöld-fehéreknél is.

17. perc: Varga Dániel óriási formában játszik, a harmadik gólját kintről szerezte, de egészen elképesztő csuklómozdulattal. 7–6

17. perc: Ismét a szolnokiak hozták el a labdát, de Zalánki lövését Vogel védte.

MÁSODIK NEGYED

16. perc: Vége a negyednek, egyenlő az állás, jöhet a nagyszünet. 6–6

16. perc: Négy másodperccel a vége előtt emberelőnyt kapott a Szolnok, Csuk távoli lövését viszont védte Vogel.

16. perc: Varga Dénes labdát szerzett, és a hazai közönség fergeteges biztatása után hatalmas játékot láthattunk, amelynek a végén Varga Dániel egyenlített Jaksics csodás passza után. 6–6

16. perc: Szirányi nagyon él, Alekszics csak ötöst érően tudta megállítani. Az ötöst Vámos lőtte a bal alsóba. 5–6

15. perc: Bátori kinti lövését Vogel könnyen védte.

15. perc: Varga Dániel lövése lejött a blokkról, majd Vámos lövése a kapufán csattant.

14. perc: Szirányi forgatta be Zalánkit, aki csak szabálytalanul tudta szerelni, zöld-fehér emberelőny.

14. perc: Alekszics nem túl jó lövése után jöhetett a Fradi.

13. perc: Egyelőre nem találkozott még a labdával Vogel Soma, ráadásul egy rossz bejátszás után labdát csent Csuk.

13. perc: Kiss megint kiállítást harcolt ki, Jansik Szilárd is másodszor ment ki. Bátori nagyon egyedül maradt a bal szélen, be is lőtte, ahogy kell. 4–6

12. perc: Maradt a labda a Fradinál, sőt emberelőnybe került, Madaras pedig kintről a kapuba lőtt. 4–5

12. perc: Elrontott szolnoki támadás után létszámfölény alakult ki, de Madaras lövését védte Nagy.

11. perc: Két centerrel támad a Ferencváros, de hiába, mert simán eltüntették a védők középen Nikicset.

11. perc: Ferencvárosi időkérés, mert az utóbbi időben nagyon jön a Szolnok.

11. perc: Nem sokat teketóriáztak, Younger a jobb alsóba lőtt. 3–5

11. perc: A Szolnok is kiharcolt egy kiállítást, Cseh Sándor nyomban időt kért.

10. perc: Elherdálta a támadás lehetőségét a Szolnok, majd Szirányi remek teljesítménnyel ötméterest harcolt ki. Az ötméterest Varga Dénes kihagyta, mert Nagy Viktor védett!

9. perc: Jansik Dávid gyűjtögeti a kiállításokat, most is őt küldték ki. A negyedik emberelőnyt is végletekig kijátszották, Jansik Szilárd lövését azonban védte Nagy.

9. perc: Elkezdődött a második negyed, ezúttal az FTC hozta el a labdát.

ELSŐ NEGYED

8. perc: Vége az első negyednek, vezet a Szolnok. 3–4

8. perc: Kiállítást is kaptak a vendégek, majd Alekszics jobbról nagyon kilőtte a jobb alsót. 3–4

8. perc: Hiába a szép szavak, gyorsan kontrát fújtak a bírók, így egy támadása még maradt a Fradinak. Varga Dénes azonban gyorsan eldobta, a kapufa után fordult a Szolnok.

8. perc: Szolnoki időkérés.

8. perc: Prlainovics jó védekezése után labdát szerzett a Szolnok.

7. perc: Kiállítás a Ferencvárosban is, Varga Dániel ment ki. De hiába telt le az előny, Csuk kintről mégis a hálóba lőtt. 3–3

7. perc: Türelmesen járatta a labdát a Ferencváros, aztán Mitrovics a bal oldalról nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába. 3–2

7. perc: Ferencvárosi időkérés.

6. perc: Újabb kontra a szolnokiaknál, ráadásul Zalánkit kiállították.

6. perc: Varga Dénes próbálkozott egy távoli ejtéssel, de kicsivel elméretezte, mellé ment a labda.

6. perc: Csuk szerzett labdát kiválóan, aztán kontrát fújtak a szolnoki oldalon, Fülöp Bence volt a bűnös.

5. perc: Kiállítás a Fradiban is, Jansikot küldték ki. Sőt, még egy kiállítás, Vogel védett. A kipattanó Zalánkihoz került, aki remekül zúdította be a labdát a bal alsóba. 2–2

5. perc: Younger kiállítása után újabb hosszú labdajáratás után Varga Dániel kintről suhintott a jobb alsóba. 2–1

4. perc: Kiss Gábor ezúttal nem tudott ötöst kiharcolni, mert Varga Dániel elhozta a labdát.

3. perc: Egy rossz ejtés szolnoki oldalon, aztán a fradista Nikics is labdát vesztett.

2. perc: Varga Dániel lövését védte Nagy, a kipattanót a Szolnok szedte össze.

2. perc: Kiss Gábor fordult be centerben, és kiharcolt egy ötméterest. Az ötméterest Prlainovics a jobb alsóba lőtte. 1–1

1. perc: Jansikot kiküldték, hosszas passzolgatás után Varga Dénes átadásából a kiemelkedő Jaksics remekül húzott a bal fölsőbe. 1–0

1. perc: Mitrovics azonnal ellopta a labdát Gocicstól, jöhetett a Fradi.

1. perc: A ráúszás után a Szolnok hozta el a labdát. Fehér sapkában a Ferencváros, kékben a Szolnok játszik.

Forrás: NSO

Borítókép: A szolnoki Kis Gábor (b) és a ferencvárosi Nikola Jaksic a férfi vízilabda ob I három győzelemig tartó fináléjának ötödik, FTC-PQS Waterpolo-Szolnoki Dózsa mérkőzésén a Császár-Komjádi Béla Sportuszodában 2018. május 26-án.

MTI Fotó: Koszticsák Szilárd