Hírek

2006.03.12. 16:13

A győriek otthon leiskolázták a Besacon-t

Tízgólos, 34-24-es diadalt aratott a Győri Graboplast ETO KC a vendég francia Besacon ellen a női kézilabda KEK negyeddöntőjében zajló párharc első mérkőzésén vasárnap. Így a jövő vasárnapi visszavágó formálisnak is tekinthető.

BAMA

Bátran kezdett, 2-0-val nyitott az előző idényben finalista, a magyar bajnokságban alapszakaszgyőztes Győr otthonában a francia gárda. Az első hazai gól az 5. percben esett. A Besancont végül a 11. percben sikerült utolérnie (4-4) az ETO-nak, amely kisvártatva a vezetést is átvette. Az iramot ekkor sem dicsérhettük túlzottan, eredménynek viszont elkönyvelhettük, hogy egyre fegyelmezettebb lett a győri lányok védekezése, és 10-8-tól állandósult a kétgólos előny, nem sokkal később pedig nőni is kezdett. Temes után Görbicz is megkapta harmadik büntetését, de ez nemcsak nem segített a vendégeken, hanem a magyar gárda elérte, majd a mérkőzés végéig meg is tartotta a tízgólos előnyt.

Szombaton a magyar érdekeltségű mérkőzésen a Dunaferr idegenben minimális, 29-28 (17-14) vereséget szenvedett a Gjerpen Skien (norvég) gárdától. A másik két mérkőzésen az Itxako Estella (spanyol)-Larvik (norvég) 17-18-as, míg a Bayer Leverkusen (német)-Buducnost Podgorica (szerb-montenegrói) 21-18-es eredményt értek el.