Közélet

2006.10.02. 13:19

A választás vesztesei nyilatkoznak

A vasárnapi önkormányzati választásokon alulmaradt jelöltek, illetve a szolnoki leköszönő polgármesterasszony osztotta meg olvasóinkkal, hogy miként látja a szavazást, mik a tervei a jövőre nézve.

SZOLJON

Vass Lajos szerint pártokra és nem személyre szavaztak a szolnokiak

Vass Lajos, az MSZP polgármesterjelöltje tisztességes helytállásként értékelte a vasárnapi szavazás eredményét. Megfogalmazása szerint kevésen múlott, hogy nem ő nyert, emellett a szolnokiak nem személyre, hanem pártra szavaztak.

Pontosabban kampányra. Elítéli azt a politikai hadjáratot, amit az utolsó napokban tapasztalt a városban. Vass Lajos kiemelte, vasárnap nem programok csatároztak: az a légkör győzött, ami utolsó napokban meghatározó volt az országban. Sajnálatosnak tartja, hogy az országos események befolyásolták a szolnokiak döntését.

A tisztességes szakmai program szerinte ugyanis nem kellett alig több mint kétszáz embernek. Hozzátette, az elkövetkező négy év megmutatja, hogy a szolnokiak jól döntöttek-e. Ha a városban jelentős fejlődést lesz tapasztalható, akkor annak ő is örül. De ha nem, akkor bizony a megyeszékhely lakói rosszul jártak. Ez év végéig az Operaház miniszteri biztosaként tevékenykedik, a következő időszakra vonatkozóan csak annyit mondott: majd meglátja.

Fodor Beáta

Botka Lajosné szerint még lesz szerepe Szolnok fejlődésében

Botka Lajosné, Szolnok leköszönő polgármestere pártja jelöltjét, Vass Lajost szerette volna látni a polgármesteri székben utódjaként. Véleménye szerint az előrejelzések dacára a szolnokiak nagy arányban jelentek meg a szavazáson.

A végső eredmény után azonnal gratulált az ellenzék jelöltjének, Szalay Ferencnek. Botka Lajosné országgyűlési képviselőként folytatja munkáját, ezért úgy gondolja, hogy lesz még szerepe Szolnok fejlődésében. Továbbra is támogatja azokat az elképzeléseket, amelyek a megyeszékhely jövőjét biztosítják.

A leköszönő polgármester az általa előkészített és befejezésre váró programok megvalósulását biztosítottnak látja. Ugyanakkor elmondta, sok munka vár az újonnan megválasztott polgármesterre és a közgyűlésre. Bízik abban, hogy új tisztségviselők képesek lesznek felülemelkedni a politikai csatározásokon a siker érdekében.

Arra a kérdésünkre, hogy elégtételt érez-e, miszerint saját pártja megvonta tőle a bizalmat és a helyette indított Vass Lajos sem nyerte meg a választást, határozottan kijelentette: nem. Elmondta, a Vass Lajos által igényelt módon mindvégig támogatta programját, miközben elfogadta a tényt, hogy ő másfajta személyiség. Kitért arra is, hogy Vass Lajos és Szalay Ferenc közötti szavazakülönbség kicsi, erre hivatkozva azt üzeni azoknak, akik becsapottnak érzik magukat, hogy emelkedjenek felül érzelmeiken és fogadják el a többség akaratát.

Fodor Beáta

dr. Magyar Leventét meglepte a nagyarányú vereség

Jászberény eddigi polgármestere, dr. Magyar Levente a vasárnapi voksoláson elvesztette városvezetői tisztét. A megye második legnagyobb városának vezetője 16 éve töltötte be pozícióját. A választás éjszakáján lapunknak adott nyilatkozatában vereségének legfőbb okakét az ország politikai közhangulatát jelölte meg. Hétfőn már a hogyan-továbbról kérdeztük a leköszönő polgármestert. — Mit fog csinálni az elkövetkező időszakban? — Először is a Megyei Közgyűlésben mandátumot szereztem, így a politikai életnek nem fordítok hátat teljes egészében. Ezen túl azonban még nem terveztem a jövőmet. Nem döntöttem el, hogy milyen területen dolgozom tovább, ehhez még túl kevés idő telt el. Mindenekelőtt azonban mindenképp szeretném megköszönni Jászberény lakosságának az eddigi támogatását. — Visszavonul? — Az biztos, hogy egy ideig pihenni fogok. Az elmúlt tizenhat esztendő alatt erre kevés lehetőségem volt. Most megpróbálom bepótolni amit ezen a területen elmulasztottam. Több időm lesz a családra, foglalkozhatok egy kicsit a kutyáimmal is. Azt, hogy utána mi lesz, hogy a közéletben, vagy a magánszférában milyen terület felé indulok még nem tudom. — Egyértelműen csak az országos tendenciák vezettek ahhoz, hogy a berényi választópolgárok nagy többsége nem önre szavazott? — Elsősorban mindenképp ezt kell gondolnom. A bejelentett megszorító intézkedések, illetve a miniszterelnöki beszéd nyilvánosságra kerülése nem kedvezett a hivatalban lévő kormánypárti polgármestereknek. Elég a nagyvárosokra, a korábban SZDSZ-es vezetésű Veszprémre, Békéscsabára, vagy a kisvárosok közül mondjuk Nagykátára gondolni. Az nehezen képzelhető el, hogy mindannyian egyszerre rontottuk el saját városunk vezetését az elmúlt négy évben. A tendencia tehát egyértelmű. Mindezzel együtt persze nem tagadható, hogy tizenhat éves polgármesterség alatt az ember egyéni népszerűsége is kopik. Ez látszott Jászberényben is. Azt azonban be kell vallanom, hogy ilyen nagymértékű elutasításra nem számítottam.

Banka Csaba

A végső eredmény után azonnal gratulált az ellenzék jelöltjének, Szalay Ferencnek. Botka Lajosné országgyűlési képviselőként folytatja munkáját, ezért úgy gondolja, hogy lesz még szerepe Szolnok fejlődésében. Továbbra is támogatja azokat az elképzeléseket, amelyek a megyeszékhely jövőjét biztosítják.

A leköszönő polgármester az általa előkészített és befejezésre váró programok megvalósulását biztosítottnak látja. Ugyanakkor elmondta, sok munka vár az újonnan megválasztott polgármesterre és a közgyűlésre. Bízik abban, hogy új tisztségviselők képesek lesznek felülemelkedni a politikai csatározásokon a siker érdekében.

Arra a kérdésünkre, hogy elégtételt érez-e, miszerint saját pártja megvonta tőle a bizalmat és a helyette indított Vass Lajos sem nyerte meg a választást, határozottan kijelentette: nem. Elmondta, a Vass Lajos által igényelt módon mindvégig támogatta programját, miközben elfogadta a tényt, hogy ő másfajta személyiség. Kitért arra is, hogy Vass Lajos és Szalay Ferenc közötti szavazakülönbség kicsi, erre hivatkozva azt üzeni azoknak, akik becsapottnak érzik magukat, hogy emelkedjenek felül érzelmeiken és fogadják el a többség akaratát.

Fodor Beáta Vass Lajos szerint pártokra és nem személyre szavaztak a szolnokiak Vass Lajos, az MSZP polgármesterjelöltje tisztességes helytállásként értékelte a vasárnapi szavazás eredményét. Megfogalmazása szerint kevésen múlott, hogy nem ő nyert, emellett a szolnokiak nem személyre, hanem pártra szavaztak.

Pontosabban kampányra. Elítéli azt a politikai hadjáratot, amit az utolsó napokban tapasztalt a városban. Vass Lajos kiemelte, vasárnap nem programok csatároztak: az a légkör győzött, ami utolsó napokban meghatározó volt az országban. Sajnálatosnak tartja, hogy az országos események befolyásolták a szolnokiak döntését.

A tisztességes szakmai program szerinte ugyanis nem kellett alig több mint kétszáz embernek. Hozzátette, az elkövetkező négy év megmutatja, hogy a szolnokiak jól döntöttek-e. Ha a városban jelentős fejlődést lesz tapasztalható, akkor annak ő is örül. De ha nem, akkor bizony a megyeszékhely lakói rosszul jártak. Ez év végéig az Operaház miniszteri biztosaként tevékenykedik, a következő időszakra vonatkozóan csak annyit mondott: majd meglátja.

Fodor Beáta dr. Magyar Leventét meglepte a nagyarányú vereség Jászberény eddigi polgármestere, dr. Magyar Levente a vasárnapi voksoláson elvesztette városvezetői tisztét. A megye második legnagyobb városának vezetője 16 éve töltötte be pozícióját. A választás éjszakáján lapunknak adott nyilatkozatában vereségének legfőbb okakét az ország politikai közhangulatát jelölte meg. Hétfőn már a hogyan-továbbról kérdeztük a leköszönő polgármestert. — Mit fog csinálni az elkövetkező időszakban? — Először is a Megyei Közgyűlésben mandátumot szereztem, így a politikai életnek nem fordítok hátat teljes egészében. Ezen túl azonban még nem terveztem a jövőmet. Nem döntöttem el, hogy milyen területen dolgozom tovább, ehhez még túl kevés idő telt el. Mindenekelőtt azonban mindenképp szeretném megköszönni Jászberény lakosságának az eddigi támogatását. — Visszavonul? — Az biztos, hogy egy ideig pihenni fogok. Az elmúlt tizenhat esztendő alatt erre kevés lehetőségem volt. Most megpróbálom bepótolni amit ezen a területen elmulasztottam. Több időm lesz a családra, foglalkozhatok egy kicsit a kutyáimmal is. Azt, hogy utána mi lesz, hogy a közéletben, vagy a magánszférában milyen terület felé indulok még nem tudom. — Egyértelműen csak az országos tendenciák vezettek ahhoz, hogy a berényi választópolgárok nagy többsége nem önre szavazott? — Elsősorban mindenképp ezt kell gondolnom. A bejelentett megszorító intézkedések, illetve a miniszterelnöki beszéd nyilvánosságra kerülése nem kedvezett a hivatalban lévő kormánypárti polgármestereknek. Elég a nagyvárosokra, a korábban SZDSZ-es vezetésű Veszprémre, Békéscsabára, vagy a kisvárosok közül mondjuk Nagykátára gondolni. Az nehezen képzelhető el, hogy mindannyian egyszerre rontottuk el saját városunk vezetését az elmúlt négy évben. A tendencia tehát egyértelmű. Mindezzel együtt persze nem tagadható, hogy tizenhat éves polgármesterség alatt az ember egyéni népszerűsége is kopik. Ez látszott Jászberényben is. Azt azonban be kell vallanom, hogy ilyen nagymértékű elutasításra nem számítottam.

Banka Csaba

-->

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!