2010.12.11. 18:25
A katonák léptei alatt hullámozni kezdett a híd - videó
Miután kedden kiállta a statikus terhelési próbát, ma azt vizsgálták, hogy viselkedik a szerkezetkész Tiszavirág gyalogoshíd, ha egyszerre sokan járnak, futnak rajta.
A műszeres méréseket és a szubjektív megfigyeléseket Dunai László egyetemi tanár irányítása mellett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapata végezte, miközben a Szolnoki Helikopterbázis katonái azt tették, amit egy hídon általában nem szabad: egyszerre léptek.
Hogy az új hidat a legváltozatosabb igénybevételnek tegyék ki, előbb 16, majd 50 végül 100 katona masírozott, futott át a hídon. Eközben a szerkezet több pontját elhelyezett gyorsulásmérőkkel rögzítették, hogyan reagál a híd, az egyetem hallgatói közül kikerülő segítők pedig a hídon állva szubjektív élményeiket jegyezték fel.