Kultúra

2009.10.06. 14:50

Levéltári esték - A célpont:Szolnok!

A Levéltári esték rendezvénysorozat kereteiben Magó Károly, a Repülőmúzeum munkatársa, tart előadást A célpont: Szolnok címmel az érdeklődő közönség számára.

SZOLJON

A célpont:Szolnok! Ezt a mondatot sokszor lehetett hallani az amerikai, a szovjet és a német pilóták bevetés előtti eligazításán. Egy-egy ilyen mondat elhangzása után szörnyű megpróbáltatások vártak a város lakóira. Az első támadás 1944. június 2-án érte településünket, mely hatalmas pusztítást okozott és sok halálos áldozatot követelt. Az előadás átfogó képet nyújt arról az időszakról, amikor az ellenséges légierőknek Szolnok csak egy célpont volt Magyarország térképén, mert városunk a két repülőterének, és a vasúti csomópontjának köszönhetően nem kerülhette el a légiháborút, mely hét hónapig pusztított.

Az előadás időpontja: 2009. október 13. 17.00 óra

Helye: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltár, Szolnok Pozsonyi u. 40-42

részletek: www.szolarchiv.hu

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!