2025.05.18. 10:15
Brüsszelben egy korrupciós hálózat működik (videó)
Ukrán kémügy: Magyar Péter a miniszterelnöki pozíciót kéri, Zelenszkij pedig az európai uniós tagságot.
Nem az volt a lényeg, hogy az európai emberek egészségét védjék, és megküzdjenek a járvánnyal, hanem az, hogy gazdasági hasznot húzzanak a koronavírus-járványból – mondta el Az Igazság órájában, az Alapjogokért Központ (AK) és a Hír FM közös műsorában Lajkó Fanni, az AK elemzője. Ismert: a járvány idején az Európai Bizottság elnöke 2 milliárd adag vakcinát vásárolt jó drágán az unió részére, úgy, hogy a részleteket SMS-ben tárgyalta le az eladó cég vezérigazgatójával. Az Európai Bíróság most úgy döntött, hogy Ursula von der Leyen nem titkolhatja tovább, hogy mi volt ezekben az üzenetekben.

Fotó: Olivier Hoslet / Forrás: MTI/EPA
Nem lepődök meg azon, hogy így működik az Európai Bizottság, hiszen, ha végignézzük csak az elmúlt tíz évet, akkor azt látjuk, hogy ez egy korrupciós hálózat – jegyezte meg Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője, a Megafon tagja. A Katar-gaten át Didier Reynders igazságügyi biztos pénzmosási ügyéig és von der Leyen SMS-botrányáig – sorolta. Brüsszel rendre szembe megy az európai emberek érdekeivel – hangsúlyozta.
Brüsszel–Kijev–Budapest háromszög
Az ukrán kémüggyel kapcsolatban Lajkó Fanni kifejtette:
létezik a Brüsszel, Kijev, Budapest háromszög, amelynek a főszereplői Manfred Weber, Volodomir Zelenszkij és Magyar Péter.
Köztük van együttműködés, aminek a célja, hogy egyrészt Magyar Pétert 2026-ban hatalomra juttassák, a másik pedig az, hogy az ő segítségével Magyarország az Európai Tanácsban úgy szavazzon, hogy Ukrajnának itt, az Európai Unióban van a helye. Ez ilyen egyszerű: mindenki kérhet valamit, Magyar Péter a miniszterelnöki pozíciót kéri, Zelenszkij pedig az európai uniós tagságot – húzta alá az elemző.
Az elmúlt napok, hetek eseményei abba az irányba mutatnak, hogy a Tisza Párt és az ukránok között Ruszin-Szedni Romulusz, volt vezérkari főnök, Magyar Péter katonai tanácsadója lehetett az összekötő kapocs – mondta Deák Dániel. Ruszin-Szendi Romuluszt azért kellett elbocsátani a honvédségtől, mert a NATO tanácskozásokon a parancs ellenére nem a magyar békepárti álláspontot képviselte, és felszólalásait rendszeresen a „Slava Ukraini” (Dicsőség Ukrajnának) ukrán csatakiálltással zárta.
Az Igazság órájának fenti adását itt nézhetik meg:
