2006.12.02. 14:54

Húsz perc után ellenálhatatlanul kézilabdázott a földvári gárda

Három góllal nyert a tiszaföldvári gárda a Kecskemét ellen, a férfi kézilabda NB I/B rangadóján.

SZOLJON

Tiszaföldvár Suzuki Treff SE—Delfin KC 27-24 (13-12)
Tiszaföldvár, 600 n., v.: Horváth, Marton.
Tiszaföldvár: VARGA—Tóth 1, LELKES 7, SZLOSKA 8 (6), SZÖLLŐSI, Barta 1, SZOLLÁR 4. Csere: Felföldi (kapus), PATOCSKAI 4, DANKU 2, Krasznai, Szőke. Játékosedző: Szőke István.
Hétméteresek: 8/6, ill. 1/1
Kiállítások: 10, ill. 14 p.

A Földvár szerzett ugyan vezetést, de számukra kedvezőtlenül folytatódott a mérkőzés. A nézők is aggódva nézték, hogy kedvenceiket állva hagyja a kecskeméti csapat, a 19. percben 6-11 volt az állás. A folytatásban aztán beindult a hazai védekezés, melyhez jó kapusteljesítmény és gólerős támadójáték párosult. A lefújásig hét gólt lőttek a hazaiak, és csak egyet kaptak. A szünetig extázisban kézilabdázott a vendéglátó csapat, és ez meglátszott a félidei eredményen is. A fordulást követően egy nagyon tudatosan játszó és lehetőségeit pontosan kihasználó Földvár játszott. Szloskáék rendre négy-öt góllal vezettek, és biztosan nyertek a bajnoki címre  törő kecskeméti Delfin KC ellen.
Szőke István: — A földvári B-közép jelesre vizsgázott. Úgyszintén a csapat is.