2007.01.11. 08:57

A legjobb nyolc között a szolnoki kosarashölgyek

Szerda este Magyar Kupa nyolcaddöntő mérkőzésen találkozott a két kosaras hölgycsapat. A Tiszaligetben lejátszott találkozó volt hivatott eldönteni a továbbjutás kérdését. A kék-sárgák végül megnyerték a mérkőzést, bónuszként pedig kvalifikálták magukat a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese közé.

SZOLJON

Szolnoki NKK—Zala Volán-ZTE 75-69 (18-17, 16-17, 24-20, 17-15) Tiszaligeti Sportcsarnok, 200 n. V.: Ádám J., Szabó G.

Szolnok: Eglite 4, Heller 5/3, SOMOGYI 12, HEGEDŰS 16/3, JERKOVICS 22. Csere: Pilav 12/6, Sonyák 4. Edző: Kmézics Zorán. Zala Volán: CREAMER 18/6, Zsovár 3/3, SZÉLESY 11/9, Gavrilovszka 14, Vescan 10. Csere: Milkova 9, Hadarics 4, Ambrus Sz. Edző: Bencze Tamás. Az eredmény alakulása. 5. p.: 7-10, 15. p.: 23-27, 25. p.: 44-45, 35. p.: 65-60, 38. p.: 67-66.

Az első félidőben hazai oldalról Hegedűs és Pilav, míg a vendégek részéről Gavrilovszka és Milkova termelte a pontokat. Egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól, sokszor mutatott egyenlő állást az eredményjelző. A szünet után a szolnokiak zónavédekezése nem ízlett a zalaiaknak. Végre Somogyi dobásai is bejöttek, majd Jerkovics is összeszedte magát és szórta a pontokat. Mindezeknek köszönhetően 58-50-re megléptek a házigazdák, de Creamer vezérletével sokadszorra is egyenlítettek a vendégek. A hajrában Jerkovics újabb fontos pontokat szerzett, Hegedűs pedig ismét bebizonyította, hogy lehet rá számítani. A csupaszív játékos labdákat szerzett és kosarakat dobott, a vezérletével bejutott a legjobb nyolcba a csapat.

Kmézics Zorán: — Megharcoltak a sikerért a lányok, egy jó Zalaegerszeg ellen.