Szépségtapasz: magyar győzelem a szlovén válogatott ellen

Újra izgalmas csatát vívott együttesünk, most azonban jól sikerült számukra a végjáték

SZOLJON

Nem mond le a kapitány!

Az oroszoktól elszenvedett vereség után, többen tudni vélték, hogy lemond posztjáról Skaliczki László szövetségi kapitány. Sinka László, magyar szövetség főtitkára azonban cáfolta a hírt. — Nem tudunk Skaliczki távozási szándékáról. Mi azt szeretnénk, ha maradna, hiszen vezérletével nyolcból öt meccset nyertek meg a fiúk a vébén. Ennek csapatnak együtt kell kiharcolni a pekingi részvételt — jelentette ki a főtitkár.

Győzelemmel zárta a magyar férfi kézilabda-válogatott a németországi  világbajnokságot, miután a tegnapi helyosztón 34-33-ra legyőzte  Szlovéniát, Hamburgban. Ezzel a kilencedik helyen végzett válogatottunk a vébén.
Az elején felváltva estek a gólok, egyik oldalon sem volt jó a  védekezés. Sok hiba jellemezte mindkét gárda játékát. Csak negyedóra  elteltével fordult elő először, hogy az egyik együttes — a magyar -  két góllal vezetett (10-8), azonban gyorsan jött a menetrendszerű  egyenlítés, majd a fordítás. Skaliczki László szövetségi kapitány  gárdájának volt tartása, és emberhátrányban kétszer is eredményes  volt. Megmaradt a lendület, és Császár révén 15-13 lett az állás,  Fazekas pedig ebben a szakaszban kifogástalanul védett. A szlovénok  időt kértek, és a szünet előtti hajrában egalizáltak.
A második félidő Gál és Tombor góljával kezdődött, azonban három  találattal megint nem sikerült vezetni. A rivális összekapta magát,  és fordított. Azonban egy újabb emberhátrányban fordult a kocka.  Hullámzott a játék, egyik fél sem tudott ellépni. Ez ment a 43.  percig, amikor is létszámfölényben 25-22-re módosult az állás. A  folytatásban a védőfal megint hibázott, és hamar egyelítettek a szlovének, sroztaban ítz alaklommal. Az utolsó három perc 31-31-nél kezdődött, és Diaz talált be, de  jött a válasz. A következő akcióban Nagy eladta a labdát, ám Puljezevics védése után Tombor nem rontott. Szlovén időkérést  követően Puljezevics megint hárított. Az ellentámadásnál Diaz Ivo gólt  lőtt, eldöntve ezzel az izgalmas csatát.