2007.09.22. 20:40

Harmadik lett az Olaj a Szoljon.hu kupán

Harmadik meccsén játszott a legjobban, így megérdemelten nyert az Olaj a Nyíregyháza ellen. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy kellett a vendégek két, egyébként jogos technikaija a biztos győzelemhez. !!!KÉPGALÉRIÁVAL!!!

SZOLJON

Szolnoki Olaj KK - Marso-Vagép Nyíregyháza 91-82 (29-21, 17-24, 24-21, 21-16)

SZOLNOK, 1000 néző. V.: Ádám, Király, Nagy

OLAJ: Kelley 12, Cziczás 14/9, Hollins 28/9, Jurkunas 6/6, Lopatka 13. Csere: Harazin 5, Molnár 13/3, Tóth, Cseh.

NYÍREGYHÁZA: Savic 9/3, László 17, Mouden 14/6, Farkas 8, Sitku 14/6. Csere: Trepák 14/3, Krasznai 6/6.

A bajnokságban várható kezdőcsapatával állt fel a Nyíregyháza elleni bronzmeccsre az Olaj. A két hazai vereség sem tántorította el a szurkolókat, több mint ezer ember jött ki a csarnokba. A jó hangulatban jobban is kezdett a házigazda, Hollins és Cziczás vezetésével gyorsan elhúztak. A folytatásban ismét előjöttek a hibák, s a Nyíregyháza Mouden éás Krasznai pontjainak köszönhetően fokozatosan faragott a hátrányából. A vendégek annak ellenére is átvették a vezetést (43-44), hogy Sitku, Savic és László semlegesítését az első húsz percben jól megoldotta az Olaj. A nagyszünet előtt Kelley bravúros labdaszerzésével és Cziczás dudaszós (elképzelhető, hogy már az után esett) ziccerével az Olaj vonulhatott előnnyel a pihenőre.

Fordulás után inkább a Nyíregyháza akrata érvényesült, elsősorban azért, mert Savic, László és Sitku teljesítménye jelentősen feljavult. A harmadik negyedben némi szerencsével vezetett csak az Olaj. A záró játékrész nagy izgalmakat ígért, ám Farkas Attila és Prelevic mester elintézte, hogy ne így legyen. Történt, hogy Farkas Attila elég látványosan faultolta Lopatkát. Ez volt az ötödik személyije, tehát kipontozódott. Nehezen tudta a dolgot elviselni, s reklamálva ment a játékvezető után. A jogos technikai után Prelevic berohant a pályára, ezért automatikusan jár ugyanez a figyelmeztetés. Így tíz pont fölé nőtt a különbség, ami nagyjából már nem is változott. Ezzel az Olaj a harmadik helyen végzett. A torna pontkirálya Sitku Ernő lett, a legjobb hazai játékos pedig Vernard Hollins.

A Szoljon.hu Kupa végeredménye:

1. Univer-Kecskemét

2. C.S.U. Sibiu

3. Szolnoki Olaj KK

4. Marso-Vagép Nyíregyháza.

1. negyed

1. perc: Hollins söpörte el az útjából Sitkut, s szerzett kép pontot. Lopatka dobása kimaradt, Farkasé nem. 2-2

2. perc: Lopatka gyönyörűen forgatta be Farkast, két pont a jutalma. Hollins már négy pontos. 6-2

3. perc: Ismét ront a Nyíregyháza, ezúttal lépés miatt vesztettek labdát. Cziczás triplája a túloldalon kimarad, Farkas szép tempót szerez. Cziczás második hármasa már bemegy. 9-4

4. perc: Savic kettese tökéletes. Lopatka pöcizte vissza a labdát. Mouton hármasa is betalált, belejöttek a csapatok. 11-9

5. perc: Lopatkának ütött oda Farkas, már a második hibájánál tart a fiatal center. Prelevic edző időt kért. Lopatka két büntetője jó. Sitku hármasa úgyszintén. 13-12

6. perc: Lopatka a gyűrűn alulról átnyúlva ütötte ki a labdát, a bírók nem vették észre, a játékvezetők szerencséjére így is kosár lett a nyíregyházi akció vége. Hollins ziccere és Cziczás triplája után 18-14

7. perc: Mouden ellépte, Cziczás faultolták, a két büntető sikeres. Mouden dobhat két büntetőt Molnár faultja után, bement mindkettő. Most Molnár állhat a büntetővonalhoz, ő sem rontott. 22-16

8. perc: Cziczás eddig nagyon jól játszik, Jurkunasnak adott gólpasszt, a litván triplája tökéletes. Akcióból nem megy, megy büntetőből a Nyíregyházának a pontszerzés, igaz, Trepák az egyiket kihagyta. Harazin kapott álompasszt Kelley-től. 27-17

9. perc: Két kihagyás a szolnoki védelemben, s máris 27-21

10. perc: Molnár adta el a labdát, a túloldalon Savic tette meg ugyanezt a szivességet. Hollins két büntetője tökéletes, a negyed vége 29-21.

2. negyed

1. perc: Krasznai rögtön a bedobást elpasszolta, Kelley ziccere a következmény. Trepák szépít a túloldalon. Krasznai hármasával zárkózik a Nyíregyháza. 31-26

2. perc: Hollins betörése jó, Mouden dobna ziccert a szolnoki palánknál, Jurkunas faultolja. Az amerikai nem rontja el a büntetőket. 33-28

3. perc: Szolnoki oldalon Hollins, nyíregyhézin Mouden pillanatai ezek. Krasznai hármasával egy pontra felzárkózik a vendégcsapat. 35-34

4. perc: Trepák könyökösébe szaladtbele Jurkunas, vétlen volt az eset. Hollins brusztolt ki újra két büntetőt. Csak az egyik jó. 36-34

5. perc: Leült nagyon a játék, sok a hiba mindkét oldalon. Ez eddig inkább a vendégeknek fekszik. Lopatka gyorsan két faultot gyűjtött egyetlen támadás alatt. Utóbit Trepákkal közösen kapta. Jurkunas blokkolta Sitkut. 36-34

6. perc: Cziczás betörés közben remekül látta Meg Hollinst a triplavonalon kívül, passzából az amerikai betalált. Prelevic időt kért. Lopatka fölösleges faultja már a negyedik volt. A helyére beállt Harazin blokkolta Lászlót, az indításból Kelley volt eredményes. 41-34

7. perc: Cziczásnak ütöttek oda, egyik büntetője jó. 42-34

8. perc: László kígyózott át a szolnoki védelmen, s szerzett két pontot. László egy büntetőt dobott csak be. Újabb elrontott szolnoki akció, a másik palánknál Cseh György ütött oda Farkasnak. A fiatal center bedobta a büntetőket. 42-39

9. perc: Cziczásnak már három faultja van, Savic faraghat a csökkenő hátrányból. Meg is teszi. László kihagyta a kihagyhatatlant, az indításnál Savic faultolja Molnárt. A két büntető tökéletes. 44-41

10. perc: Savicról feledkezett meg a védelem. Hiba szolnoki oldalon, Sitku két büntetője pontos. Máris a vendégeknél az előny. Kelley szerzett labdát az utolsó pillanatokban, passzából Cziczás a dudaszókor ziccert szerzett. 46-45

3. negyed

1. perc: Hollinsé az első kosár, Molnáré a második. 50-45

2. perc: Molnár kettesére Sitku válaszolt. Hollins triplája tökéletes, csakúgy, mint Sitku duplája. 55-49

3. perc: Molnár hármasát megadják, pedig igencsak gyanús, hogy időn túl esett. 58-49

4. perc: László és Farkas duplájával zárkózik a vendégcsapat. 58-53

5. perc: Jurkunas paaszára nem számított Harazin, majd lemaradt Sitku triplájáról. Utána most már figyelt, igaz, Farkas faultolta. Csak az egyik büntetője jó. 59-56

6. perc: Lopatkának nincs szerencséje, kiperdül a gyűrűből a labdája. Trepáké bezzeg nem. 59-58

7. perc: Lopatka zsákolt volna, de Mouden ütött neki oda. A két büntető sikeres. 61-58

8. perc: Molnár kettesére Trepák triplával felel. Lopatka most kihagyiott két büntetőt. 63-61

9. perc: László bravúros kosárral egyenlített. Sőt, Savic hármasa már vendégelőnyt jelent.  Hollins büntetőkből szépít. 65-66

10. perc: Hollins jó kilenc méterről is betalált. Cziczás szerzett labdát, Kelley pedig ziccert. 70-66

4. negyed

1. perc: Farkas ponzotózodd ki, majd rárontott a játékvezetőjre, technikait kapott. Prelevic mester is berohant, ő is kapott egyet. Lopatka a faultért egy büntetőt bedobott. Kelley állt utána a technikaiért járó négy büntetőt beszórta. 75-66

2. perc: Cziczás dobása kimarad, a túloldalon Sitku passzolta ki a labdát. Cziczás passzából Lopatka szerzett ziccert. Utána blokkolt, Jurkunas álompasszát Hollins értékesítette. 79-66

3. perc: László és Mouden gyors kosaraival szépítenek a vendégek. 79-90

4. perc: Trepák tovább faraghatta volna a hátrányt, de ziccerhelyzetben kiejtette a labdát, s elesett. Jurkunas triplája beesik. 82-70

5. perc: Trepák szerencsés dobása beesett. 82-72

6. perc: Kelley bravúros kosara után Cziczás szerzett labdát, Lopatka középtávolija pontos. Mouden kosara szép és legfőképpen jó. A túloldalon Lopatkát látták szabálytalannak, a lengyel óriás kipontozódott. 86-74

7. perc: Trepák gól plusz büntető-kombinációjára Cziczás triplával válaszolt. 89-77

8. perc: Harazin indításból szerzett kettest. Majd rögtön utána kipontozódott. Trepák dobhat büntetőt, sikeresen. Kimaradt egy szolnoki támadás, Cseh faultja miatt László büntetőzött, csak az egyik jó. 91-80

9. perc: Cziczás és Sitku is hibázott, marad az eredmény. 91-80

10. perc: Cziczás adta el a labdát, így László faraghatott a hátrányon. A végeredmény: 91-82