2007.09.16. 18:39

Idegenben nyert a Jászberény

Megszerezte első idegenbeli győzelmét a Jászberényi SE Vasas NB II-es labdarúgó csapata vasárnap délután.

SZOLJON

Mezőkövesd—Jászberényi SE Vasas 0-1 (0-0)
Mezőkövesd, 700 n., v.: Oláh Gábor.
MEZŐKÖVESD: Szalánczi — PÁZSIT, TOPLENCZKI, Olasz D., Sándor — Somodi (Olasz J.), Nyeste, Busai (Sajtos), RAGÓ —, Somogyi (Fekete), Bogdány. Edző: Vojtekovszki Csaba.
JÁSZBERÉNY: Roza — Fekete, MAJZIK, LUKÁCSI, Hídvégi — Szűcs (Gulyás), BÁRKÁNYI, Kádár, Fele — Benedek (Galgóczi), Németh (Szász). Edző: Sándor István.
87. perc: Fele balról belőtt labdáját Németh szúrta kapura, mely felpörgött a kimozduló Szalánczin, a vendégek gólkirálya azonban ismételni tudott, és a kapu közepébe bólintott, 0-1.
Az első félidőben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de a kapura nem jelentettek veszélyt, míg a Jászberény elsősorban a védekezését igyekezett jól megszervezni. Szünet után egy sokkal agilisabb, igaz, több hibával, rossz passzokkal játszó Jászberény folytatta a játékot. Ezzel együtt is azonban végre helyzeteket dolgozott ki, melyből egyet a hajrában értékesített és  végre idegenben is megszerezte első pontjait.
Vojtekovszki Csaba: — Egy ikszes mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Továbbra is keményen dolgozunk, előbb vagy utóbb, de megjön az eredmény.
Sándor István: — Egy jól szervezett kövesdi csapat ellen sikerült begyűjteni a három pontot.