2007.09.14. 14:46

Online közvetítés: Olaj KK-Nova Ves

Az Olaj gárdája a szerb Novi Sad után a szlovák bajnokság bronzérmesével, a Nova Ves-szel csap össze pénteken 16 órától. A mérkőzést online közvetítjük ezen cikk alatt!

SZOLJON

Szolnoki Olaj KK - Spisska Nova Ves 82-71 (17-17, 22-14, 22-18, 21-22)

Nyíregyháza, 50 néző

Kenyeres Sándor sérülés miatt nem játszhat, ellenben a Kecskeméten vádlihúzódást szenvedő Molnár András néhány percre már beállhat ma.

OLAJ: Kelley 29/9, Cziczás 29/15, Tóth 3/3, Harazin 6, Jurkunas 3/3. Csere: Cseh 1, Szabó 4, Gaál 2, Kovács 5.

A felkészülésben lényegesen előrébb tartó szerb Novi Sad elleni vereség után a szlovák bajnokság bronzérmese, a Nova Ves várt az Olajra. A jól kezdő szlovákokat jó védekezéssel megfogták Jurkunasék, ám a támadásbéli pontatlanságok miatt nem sikerült elhúzni. Sőt, Cziczás László hármasa kellett ahhoz, hogy döntetlenre mentsék az első negyedet. Úgy tűnik, a szolnoki csapatkapitány nagyszerű formája állandósul, amire a csapatépítésnek ebben az időszakában nagy szükség van. Nélküle ugyanis alig-alig találna a gyűrűbe fiatal szolnoki együttes. A Kecskeméten itt-ott kifejezetten ügyesen játszó ifjak elképesztő hibák sokaságát követték el, sokszor még a labda felhozatala is megoldhatatlan gondot jelentett. De ott volt Cziczás, aki alig 13 percnyi játékidő alatt 86 százalékos dobásmutatóval szórt 19 pontot, közben kiharcolt öt faultot, s szerzett két labdát. Elsősorban neki köszönhetően vonulhatott előnnyel a nagyszünetre az Olaj.

Fordulás után maradt a szolnoki fölény, Cziczás továbbra sem igazán tudott hibázni, nem úgy a Nova Ves játékosai, akik sokszor még normális dobóhelyzetet sem tudtak kialakítani. A záró játékrészben a biztos vezetés tudatában némileg kiengedett az Olaj, amit a szlovákok a remek tíz percet produkáló Pesta vezérletével igyekeztek is kihasználni. Ám az Olaj a följavuló Kelley és Cziczás vezérletével rutinosan megtartotta előnyét, s végül megérdemelten győzött a szlovák bajnoki bronzérmes ellen.

1. negyed

1. perc: Haraziné az első fault, a szlovákoké pedig az első két pont büntetőből. Kelley eladta a labdát, az Olaj pedig kapott egy bosszantó kosarat egy elnézett lepattanó miatt. 0-4

2. perc: Cziczás tört be, faultolták, a két büntető sikeres. Harazin dobott szép kosarat Jurkunas passzából, máris egyenlő. 4-4

3. perc: Kelley kapott egy ajándékpasszt, Cziczást indította, aki tovább gyakorlhatja a büntetőzést. Ezúttal csak az egyik jó. Újabb elrontott szlovák akció, Kelley-t állították meg szabálytalanul a túloldalon dobás közben. Az amerikai játékmester nem riontitt. 9-4

4. perc Jurkunas szerzett labdát, de a támadás Tóth faultja miatt megakadt. Szépítenek közben a szlovákok. 9-6

5. perc: Újabb pont a Nova Ves-nél, egy szép center-riányító akcióból voltak eredményesek. Kelley is bőszen büntetőzhet, tripla közben ütöttek neki oda. Kettőt be is dobott. Tripla a túloldalon. 11-11

6. perc: Harazin már második faultjánál jár. Helyette Cseh György a pályán. Kelley megint eladta a labdát, szerencsére a tiszta ziccert elhibázta az ellenfél. 11-11

7. perc: Apróbb zavarok miatt ismét hiba a szolnoki védekezésben, máris a Nova Ves vezet. 11-13

8. perc: Jurkunas ellen ítéltek jgosan sportszerűtlent. A büntetők jók az akció nem, Jurkunas blokkolta a dobást. Sok a hiba az Olaj játékában. 11-15

9. perc: Cziczás büntetőivel zárkózik az Olaj: 13-15ű

10. perc: Szép szlovák támadás végén jó a visszatett labda. Szabó Péter bolondította meg a szlovák védőket, kipasszolt labdájából Cziczás hármasa zárta az első negyedet. 17-17

2. negyed

1. perc: Szolnoki támadással indult a negyed, de pár másodperc elég volt egy támadófaulthoz. Cseh túl idegesen játszik, sokadik támadási lehetőség akdt el rajta, ez nem az ő meccse eddig. Szlovák kosár után kihagyott szlovák büntető. 17-19

2. perc: A fiatalok vannak most pályán az Olajnál, az egyedtapasztalt játékos Cziczás. Be is varrt egy hármast gyorsan. Cseh szabálytalankodott fölöslegesen, kosár jó, meg a büntető is. 20-22

3. perc: A fiataloknak ezúttal a védekezés sem megy sajnos, könnyedén szerzik pontjaikat a zöld-sárgák. 20-26

4. perc: Cziczás öt pontjával gyorsan fordított az Olaj. A csapatkapitány helyett Kelley a pályán. 27-26

5. perc: Sok a hiba mindkét oldalon, egyetlen szlovák kosár esett ebben a percben. 27-28

6. perc: Szabó dobott szép kosarat. Kovács Dávid egy sikeres büntető után kap pihenőt, Jurkunas tért vissza a pályára 30-28

7. perc: Szokatlan pillanat: Kelley-t könnyedén hagyta ott az embere. Az Olaj játékmestere két büntetővel javít. 32-30

8. perc: Szlovák tripla, eladott szolnoki labda. Gaál adta el ezúttal a labdát saját térfélen. Majd kiharcolt két büntetőt, amiket be is dobott. 34-34

9. perc: Jurkunas is beköszönt, triplájával újra az Olajnál az előny. Kelley végre védekezett kicsit, rögtön labdát is szerzett. Szlovák időkérés. 39-34

10. perc: Kelley és Jurkunas visszaállásával újra jó a szolnoki védekezés, rádobás nélkül is teljót el a szlovákok támadása. Az Olajé viszont nem, igaz, Jurkunas aligha homályra tervezte a hármast. A Nova Ves sem talált be, így szolnoki előnnyel ázrult a félidő. 39-34

3. negyed

1. perc: Szépen járatta körbe a labdát az Olaj, Kelley triplával zárt. Egy középtávolival válaszolt Madaj 42-36

2. perc: Cziczás hármasa kijön a gyűrűből, ziccert dobott belőle az ellenfél. 42-38

3. perc: Kelley pimasz passzából Harazin dobhatott kosarat. Szenvednek a szlovákok, az összeszedettebb szolnoki védekezéssel nem igazán tudnak mit kezdeni. 44-38

4. perc: Az amerikai nagyon megérezte a távoli dobás ízét, ismét betalált messziről. S mikor máskor, mint a dudaszó pillanatában! 47-38

5. perc: Bucák kettesére Cziczás triplával válaszolt. 50.40

6. perc: Tripla szlovák oldalon is, Hovanák maradt üresen a hármasvonalnál. 50-43

7. perc: Ki más dobott volna ismét hármast, mint Cziczás? Szolnoki labdaszerzés után Kelley egyik büntetője kimarad. 54-43

8. perc: Tóth sem akar lemaradni, hármasa tökéletes.  Két Nova Ves-büntető után Kovács Dávid állhatott a vonal mögé, de csak az egyik szabadobása jó. 58-45

9. perc: Cziczás hihetetlen! Alig volt helye dobni, de újabb triplát süllyesztett el a szlovákok kosarában. 61-47

10. perc: Ez enm a szlovákok negyede. Nem igazán  találják a rést a szolnoki védelmen.  61-49

4. negyed

1. perc: Kelley-től igencsak gyanúsan vették el a labdát, az ellentámadásból Dzubák dobott szép kosarat.  61-51

2. perc: Kelley lopott labdát, s dobott ziccert, majd Kovács dobott be egy büntetőt. 64-51

3. perc: Két eladott szolnoki labda, s máris szoros az állás. Kelley állítja vissza a 10 pontos különbséget. 66-56

4. perc: Kovács Dávid figyelmetlenségét Pesta használta ki. Szabó vetődve szerzett vissza egy labdát, de társai elrontották a támadást. 66-58

5. perc: Újabb holtpont az Olaj játékában, a Nova Ves sem remekel. 66-58

6. perc: Kelley törte meg a kosárcsendet. Pesta fölöslegesen faultolta Szabót, a fiatal irányító kihasználta a kapott lehetőséget. Szlovák időkérés. 70-58

7. perc: Pesta ügyesen mozog a szolnoki palánk altt, ezúttal Jurkunast forgatta be. Kelley-t még a szolnoki térfélen faultolták, nem hibázott. Egy szlovák büntető jó, az Olaj eltotojázta a támadását. 72-61

8. perc: A túloldalon viszont Pesta határozott volt, kosarat szerzett, s a büntetőt is bedobta. Harazin sem hibázott a büntetővonalról, de tovább zárkózik a Nova Ves, mert Pestát nem tudják fogni Jurkunasék. 74-66

9. perc: Cziczás egyik büntetője jó. Az Olajt ismét Pesta mattolta. Kimarad s szlovák triplakísérlet, de Harazin szabálytalankodott Pestával szemben a palánk alatt. A szlovák pontfelelős egyszer hibázott. 77-69

10. perc: Ezt a győzelmet már aligha adja ki kezéből az Olaj, Kelley-t és Cziczást csak szabálytalanul tudják szerelni. Vagy úgy sem. A végeredmény: 82-71