2007.10.14. 07:05

Bár csak nyolcadik lett, még mindig vezet Talmácsi

A gyorsasági motoros világbajnokság Ausztrál Nagydíján csak a nyolcadik helyen ért célba Talmácsi Gábor, az összetett pontversenyben még mindig vezet a 125 köbcentisek kategóriájában.

SZOLJON

Egy pontra csökkent Talmácsi Gábor előnye. A gyorsaságimotoros-világbajnokság 125 kcm-es kategóriájában éllovas magyar versenyző csak a nyolcadik helyen végzett az Ausztrál Nagydíjon. Legnagyobb riválisa, a spanyol Hector Faubel harmadikként zárt, így két futammal a sorozat vége előtt minimális a különbség, egyelőre Talma javára. A futamot a cseh Lukas Pesek nyerte.
Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Ausztrál Nagydíj, 125 kcm: 1. Lukas Pesek (cseh, Derbi), 2. Joan Olive (spanyol, Aprilia), 3. Hector Faubel (spanyol, Aprilia), 4. Simone Corsi (olasz, Aprilia), 5. Esteve Rabat (spanyol, Honda), 6. Kojama Tomojosi (japán, KTM), 7. Mattia Pasini (olasz, Aprilia), 8. Talmácsi Gábor (magyar, Aprilia), 9. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia), 10. Sandro Cortese (német, Aprilia).

A vb állása két futammal a sorozat vége előtt: 1. Talmácsi Gábor 237 pont, 2. Hector Faubel 236, 3. Kojama Tomojosi 166, 4. Lukas Pesek 161,
5. Simone Corsi 155, 6. Mattia Pasini 153, 7. Sergio Gadea 133, 8. Joan Olive 118.