2008.04.30. 19:44

Pontot nyert vagy vesztett a Jászberény?

Bár értékes ponthoz jutott riválisa otthonában az elmúlt hetekben gyengélkedő jászberényi labdarúgó csapat, ám a helyzetek alapján akár a győzelmet is megszerezhette volna.

SZOLJON

BKV Előre—Jászberényi SE Vasas 1-1  (0-1)
Budapest, 200 néző, vezette: Király K.
BKV: Stefán — Mohácsik (Pál), NEMECSEK, Páles, Murinai (Varga) - Hégli (Szabados), Béress, Molnár, Petruska - Lüke, TÖRÖK. Edző: Gergely Károly.
Jászberény: ROZA — Fekete, LUKÁCSI, Majzik, HIDVÉGI - BÁRKÁNYI, Kádár, Fele (Mohácsi), Benedek (Gulyás) - Rebryk (Hevesi-Tóth), Németh. Edző: Sándor István.
14. perc: Fele remek labdát kapott 12 méterre a kaputól, de fél fordulattal fölé lőtt.
30. perc: Szőke 17 méteres szabadrúgását Roza bravúrral szögletre tolta.
35. perc: Török középre gurítását a befutó Petruska fölé vágta.
36. perc: Benedek beadását Németh elől a hazaiak kapusa, Stefán lábbal szögletre mentette.
42. perc: Rebryk jobbról belőtt szabadrúgását a hosszú oldalon Kádár keresztbe fejelte, labdája a bal oldali kapufáról pattant ki.
43. perc: Hidvégi bal oldalról, a tizenhatos sarkáról kilőtte a jobb felső sarkot, 0-1.
53. perc: Hazai szöglet után az öt és felesnél megcsúsztatták a labdát és középen Molnár, senkitől sem zavartatva fejelt a jobb alsó sarokba, 1-1.
65. perc: Béres középről szorongatott helyzetben keményen lőtt kapura, Roza szögletre mentett.
77. perc: Hidvégi elment a bal oldalon, belőtt labdája a vizes füvön megpattant, így elcsúszott Németh lába előtt.
85. perc: Mohácsi 25 méteres lövése épp, hogy csak mellé ment.
Jól kezdett és az első félidőben jól is játszott a Jászberény: sok helyzetet teremtett a kapu előtt, ám azokat egy kivételével elhibázta. Szünet után gyorsan egyenlítettek a hazaiak, s bár ez rövid időre megfogta a piros-kékeket, a hajrában is több lehetőségük adódott a győzelem megszerzésére.
Gergely Károly: — Két ellentétes félidőt láttunk, az elsőben a Jászberény, a másodikban mi játszottunk jobban. Igazságos az eredmény.
Sándor István: — A csapat nem játszott rosszul, helyzeteink alapján megérdemeltük volna a három pontot.