Sport

2008.07.28. 18:39

Játékoskeringő Jászberényben

Az élvonalbeli labdarúgó bajnokságban a hét végén már kezdődött a pontvadászat. A másodosztályban minderre még két hetet kell várni. Az NB II. Keleti csoportjában szereplő Szolnoki MÁV FC együttesével sűrűn foglalkoztunk, ám a jászberényi csapatról nem igazán kaptunk híreket az elmúlt hetekben. Benéztünk hozzájuk!

Gelei József

A kék-fehérek őszi menetrendje

Aug. 9., 17.30: Jászberény—Bőcs

Aug. 16., 17.30: Békéscsaba—Jászberény

Aug. 23., 17.30: Jászberény—BKV Előre

Aug. 30., 17.30: Jászberény—Szolnoki MÁV

Szept. 7., 18: Ferencváros—Jászberény

Szept. 13., 16.30: Jászberény—Vác

Szept. 21., 16: ESMTK—Jászberény

Szept. 27., 16: Jászberény—Cegléd

Okt. 5., 15: MTK II—Jászberény

Okt. 12., 15: Jászberény—Kazincbarcika

Okt. 18., 14.30: Baktalórántháza—Jászberény

Okt. 25., 14.30: Jászberény—Debrecen II.

Nov. 2., 13.30: Makó—Jászberény

Nov. 8., 13.30: Jászberény—Vecsés

Nov. 15., 13.30: Tököl—Jászberény — Nagy változáson ment át klubunk a nyári szünetben — felelte érdeklődésünkre a jászságiak klubmenedzsere, Váczi Gyula. — A jövőben Jászberényi SE néven lépünk pályára és az eddigi piros-kék helyett kék-fehér lett színünk. Javában zajlik a gazdasági társasággá alakulásunk, napokon belül bejegyzik klubunkat a cégbíróságon. Új befektetői csoport kezébe került az irányítás júliusban, akik Földesi Károlyt nevezték ki vezetőedzőnek. Az augusztus 9-i, Bőcs elleni bajnoki rajtra 800 támlás műanyagszéket szerelünk fel a stadion lelátójára.

— Információink szerint nem csak a szakosztály felépítésében, hanem a játékoskeretben is nagy változások történtek.
— Valóban, hiszen kilenc játékos távozott, nyolc érkezett és még két helyre keressük a megfelelő embereket. Fekete és Benedek Ausztriába, Fele Romániába távozott, Rebryk viszatért a Vasashoz, a fiatal Vaszicsku Gergő Fehérváron, Kádár Kisújszálláson, Nagy Tamás Tápiószecsőn folytatja pályafutását, míg Sontra és Roza új csapatáról nincs információnk. Az érkezők listája hasonlóan népes. Szerződtettünk két kapust, az elmúlt idényt Cipruson töltő Papp Tamás visszatért hozzánk, míg Szalma Pál Újpestről jött hozzánk. Három csatár már aláírta szerződését klubunkkal: Rebecsák Szilárd a Diósgyőr, Bubori Kornél a BKV Előre, Kárpáti Zoltán pedig a Vác szerelését cserélte a mienkre. A védő Simon Szabolcs Hódmezővásárhelyről, Nagy Attila Soroksárról, a középpályás Murinai Szabolcs a BKV Előrétől érkezett Jászberénybe. Hétfőre várunk még hat játékost Szerbiából, közülük egy-egy védő és csatár szerződtetését tervezzük.

— A felkészülés lassan a hajrájához érkezik, az edzőmeccseken egyre inkább a formábahozás lesz a cél.
[caption id="" align="alignright" width="323"] Nagy változások történtek nyáron a berényi gárdánál
[/caption]— Tapasztalatom szerint az új vezetőedzőt, Földesi Károlyt elfogadták a játékosok, jó hangulatban zajlik a munka. Két hete napközis rendszerben edz a keret, azaz azt hiszem az erőállapottal nem lesz baj. Eddig öt edzőmeccsen vagyunk túl, melyeken természetesen nem az eredmény, hanem a csapatépítés volt az elsődleges szempont. A Jánoshidát (3-0) és a Nagykátát (4-0) megvertük, a Szolnoki Spartacusszal (0-0) döntetlenre végeztünk, míg a Salgótarjántól (2-3) és a Maglódtól (0-1) kikaptunk. Legközelebb július 30-án, szerdán, 17.30-kor a Gyöngyöst fogadjuk haza környezetben — tudtuk meg a klubmenedzsertől.

Nincs könnyű helyzetben Földesi Károly vezetőedző, hiszen a berényiek tavaszi kezdőcsapatából hat játékos is távozott, így teljesen új együttest kell építenie. Ráadásul két héttel a bajnoki rajt előtt sem teljes még a kerete. A cél a középmezőny, azaz a 9-12. hely megszerzése. A nyitányon a Bőcs gárdáját fogadja a kék-fehér legénység.

Aug. 16., 17.30: Békéscsaba—Jászberény

Aug. 23., 17.30: Jászberény—BKV Előre

Aug. 30., 17.30: Jászberény—Szolnoki MÁV

Szept. 7., 18: Ferencváros—Jászberény

Szept. 13., 16.30: Jászberény—Vác

Szept. 21., 16: ESMTK—Jászberény

Szept. 27., 16: Jászberény—Cegléd

Okt. 5., 15: MTK II—Jászberény

Okt. 12., 15: Jászberény—Kazincbarcika

Okt. 18., 14.30: Baktalórántháza—Jászberény

Okt. 25., 14.30: Jászberény—Debrecen II.

Nov. 2., 13.30: Makó—Jászberény

Nov. 8., 13.30: Jászberény—Vecsés

Nov. 15., 13.30: Tököl—Jászberény Nagy változások történtek nyáron a berényi gárdánál -->

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!