2008.11.02. 15:55

Először szerzett idegenben pontot a Jászberény

A labdarúgó NB II. vasárnapi mérkőzésén megszerezte első idegenbeli pontját a Jászberényi SE együttese.

SZOLJON

Makó—Jászberényi SE 1-1 (0-1)
Makó, 400 néző, vezette: Janitz.
Makó: Czirbus — Rakonczai (Veres), MAGYAR, SZAMOSSZEGI, Gévai — Kulacsik (Hadár), Molnár (Csamangó), Bány, Podonyi — Schreiber, Maróti. Edző: Kolozsvári János.
Jászberény: Szalma — GULYÁS, Póti, HEVESI-TÓTH, Hídvégi — Móczó, Bárkányi, NAGY, MURINAI (Mohácsi), Rebecsák (Majzik) — HAMAR. Edző: Földesi Károly.
3. perc: Rebecsák lövését fogta Czirbus.
19. perc: Hamar elment a bal oldalon, begurítását Rebecsák ziccerben a felső kapufára pörgette.
24. perc: Gévai csúnyán felrúgta Hamart, de a játékvezető még sárgát sem adott.
41. perc: Murinai szögleténél Czirbus mellényúlt, ám a labda egy védőről kipattant.
44. perc: Hamar kilépett a jobbösszekötő helyén, önzetlenül középre gurított, és Murinai az üres kapuba helyezett, 0-1.
48. perc: Rebecsák keresztlabdáját Murinai nagy helyzetben nem tudta levenni, így odalett a lehetőség.
57. perc: Móczó jobb oldali beadását Murinai ziccerben, 5 méterről mellé lőtte.
60. perc: Bány beadását Magyar 8 méterről, félfordulatból fölé lőtte.
68. perc: Bány 25 méteres szabadrúgását mintha zsinóron húzták volna a bal felsőbe, 1-1.
70. perc: Bány 20 méteres szabadrúgása Szalmáról kipattant, de másodszorra megkaparintotta.
A Jászberény jól kezdett, kapuja elé szögezte a hazaiakat. Helyzeteket is kialakított, de csak kapufáig jutott. A félidő utolsó percében ugyan sikerült gólt szereznie, de szünet után egy bomba-szabadrúgással a hazaiak egyenlítettek.
Kolozsvári János: — Nagyon halottak napi hangulat volt az első félidőben, erőnkből csak egy döntetlenre futotta. A másodikban jobban játszottunk, de több gólt nem sikerült szereznünk.
Földesi Károly: — Örülök az első idegenbeli pontunknak, ami könnyen lehetett volna három is. Gratulálok a fiatal csapatomnak, melynek átlagéletkora 22,3 év.