2008.11.03. 11:30

Hazai sikerével a tabella második helyére ugrott az Abony

A női kézilabda NB II. hetedik fordulójának régiórangadóján villámrajtot vett az abonyi csapat. A kemény védekezéshez jó kapusteljesítmény párosult a mérkőzés kezdeti szakaszában, a megszerzett labdákból pedig könnyű ziccereket dobhattak a lényegesen gyorsabb házigazdák.

Gönczöl G.

Abonyi KC—Kecskeméti NKSE 26-20 (14-8)
Abony, 200 n. V: Mikulás, Pető.
Abony: ZANA — CSÁKI 9, Nagy K. 3, Ducza 1, Fekete Á., HALASI 11 (6),
Lakatos 1. Csere: Retkes (kapus), Habony, Hegedűs 1 (1), Mertlik, S. Tóth, Tóth R., Lőrinczy. Edző: Brandt Tamás.
Hétméteresek: 7/7 ill. 8/7.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Az első negyedóra elteltével már hat góllal (9-3) tartottak előbbre Csákiék. Bár a félidő második felére kissé visszaesett a hazaiak támadójátéka, a biztos vezetést nem fenyegette veszély, mivel a kecskeméti együttes többnyire tanácstalanul adogatott az abonyi fal előtt.

Brandt Tamás: — Jól védekeztünk, amit a kapott gólok száma is mutat. A
támadásunkat illetően van hiányérzetem, a jövőben fegyelmezettebb játékot várok ezen a téren.

JTKF-DSE—Heves 21-33 (9-17)
Jászberény, 100 n. V: Korponai, Mazzag.
JTKF: Zsibók — Kovács 1, Kisbalázs 4, Brecska 6, Vasas 4, Szántai 3, Vér 2. Csere: Busi, Petrányi 1, Papp, Áfra, Juhász. Edző: Ugrin György.

Berényben igazi rangadóra számíthattak a kilátogatók, hiszen a JTKF a
tabella éléről várta a vendégeket, akik a legutóbbi fordulóban a szintén
dobogóesélyes Gyöngyöst győzték le hazai pályán. A nagy harc ennek ellenére elmaradt, mivel a hevesiek már a szünet előtt eldöntötték a két pont sorsát.

Ugrin György: — Jobb volt az ellenfél. Kevés edzéssel nem lehet mérkőzést nyerni.