Rövid hírek a sport világából

Sporthírek röviden.

VCS

A kajakosok sikeredzője  tartja a továbbképzést

A Szolnok Sportcentrum Kht. szakmai továbbképzést rendez szombaton 10 órakor a Tiszaligeti Sportcsarnok konferencia termében. A téma az edző szerepe, feladata a versenyzők felkészítésében. Az előadó Fábiánné Rozsnyói Katalin mesteredző lesz, akinek kajakos tanítványai olimpiai-, világ- és Európa-bajnoki címeket szereztek. Az eseményen való részvétel ingyenes. Bővebb felvilágosítás az 56/423-902-es telefonszámon kapható.

Vasárnap rendezik Kunszenten a meccset

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban a 15. forduló mérkőzéseit játsszák a hétvégén. Köztük a Kunszentmárton—Szajol összecsapást, melynek megváltozott az időpontja. A találkozót vasárnap 13 órakor rendezik a kunszentmártoni Érparti sporttelepen.

Real Madrid búcsú a Király kupától

Óriási meglepetésre csak 4-3-ra nyert a Real Madrid labdarúgócsapata a harmadosztályú Real Union ellen  a Spanyol Király Kupa negyedik fordulójának visszavágóján. Mivel egy hete az Union 3-2-re győzött, így 6-6-os összesítéssel, idegenben lőtt több góllal bejutott a nyolcaddöntőbe.

Egy győzelem és két vereség a mérleg

Az országos utánpótlás vízilabda-bajnokság 8. fordulójában Pécsett szerepeltek a Szolnok Főiskola-KÖZGÉP VSC együttesei. Az ifjúságiak 17-8-as győzelmet arattak, közülük Gazsovits 5, Tóth P. 4, Hajdú, Pálinkás és Soltész 2-2, Varczag 1 találatot ért el. Ellenben a serdülők csatáját a pécsiek nyerték 8-7-re. A szolnoki gólokat Tóth P. 4, Gulyás, Mohi O. és Papp M. szerezték. A gyermek korosztályban is a Pécs győzött 12-8-ra, a vendégtalálatokon Rohlitz, Szőke, Szabó B. és Krakkai 2-2 osztozott.