2009.03.30. 11:08

Négynél jár a mezőtúri kézisek sikersorozata

Az NB II-es kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában a nőknél Martfűn, a férfiaknál Mezőtúron rendeztek régiórangadót.

GG

Fotós:

FÉRFIAK
Mezőtúri AFC—Szolnoki Főiskola-Rákóczifalva KK 28-24 (11-13)
Mezőtúr, 150 néző. V: Aczél, Paulovics.
MAFC: SZIKORA — DUCZA 3, ICSA 6, Felföldi 3, SZABÓ I. 6, Rácz, Ladányi 4. Csere: Ratkai (kapus), Szelei 5, Szűcs 1, Zubor, Farkas K., Fekete-Nagy. Edző: Petrovszki György.
Rákóczi: Anda — TÓTH L. 10 (6), Krasznai 2, Czövek 4, Szöllősi, Veréb 3, NAGY L. 4. Csere: FAZEKAS (kapus), Tóth B., Török 1, Danku S., Bíró, Kovács K. Edző: Patocskai László.
Hétméteresek: 4/2 ill. 7/6.
Kiállítás: 4 ill. 6 perc.

Vészes hazai gólcsenddel indult a találkozó, hiszen az első mezőtúri találat közel hét perc elteltével született meg. Addig Tóth László két góljával a vendégek vezettek, ám gyorsan fordított a házigazda, így negyedóra játék után, 8-5-nél már Patocskai edző kért időt. A szusszanásnyi szünetben a Rákóczi szakvezetője felrázta tanítványait, akik egyre gyakrabban ütköztek a vendéglátó gólerős átlövőivel, támadásaikat pedig türelmesen helyzetig játszották. Nagy László indításgóljával a 22. percben előbb utolérte ellenfelét a vendéggárda, majd a kapuba csereként beálló Fazekas bravúrjaival megérdemelten szerzett kétgólos előnyt az első félidő végéig.

A fordulást követően Nagy kiállítását kihasználva gyorsan egyenlített a Mezőtúr, majd a rutinos Felföldi első góljával már ismét hazai előny állt a táblán. A második játékrész feléig váltott vezetéssel haladtak a csapatok, majd 21-20-nál az addig hibátlan Tóth büntetőt rontott. Az utolsó negyedórában a felettébb lelkes mezőtúri csapat látványosat javult védekezésben és kapusteljesítmény terén is, ami döntőnek bizonyult. A négygólos hátrányba került vendégek az idő szorításában egyre többet hibáztak, Duczáék pedig megőrizték kemény csatában megszerzett előnyüket, elérve sorozatban negyedik győzelmüket.

Petrovszki György: — Kiváló csapatmunkánk mellett sok jó egyéni teljesítmény vezetett a sikerhez. Nagyon örülök a győzelemnek, mert sokat készültünk erre a mérkőzésre.
Patocskai László: — A kevesebbet hibázó csapat nyert, gratulálok a Mezőtúrnak!

NŐK
Martfűi NKE—Abony KC-Abonett 25-26 (12-14)
Martfű, 50 néző. V: Dzsipoff, Vörös.
MNKE: Antal — Kecskés 6, Németh 1, Mitykó 12, Lipka, Sápi 3, Soós. Csere: Vida (kapus), Hunya 2, Falvai 1, Kovács, Darabos, Döme, Konecsni. Edző: Budai Ilona.
Abony: RETKES — Lakatos 1, Mertlik 2, Hegedűs 3, LŐRINCZINÉ 11, CSÁKI 4, DUCZA 4. Csere: Baranyi (kapus), Bíró, S. Tóth, Molnár, Habony 1, Fekete. Edző: Brandt Tamás.

A hazaiak kezdték jobban a rangadót, a vendégek azonban a félidő közepétől átvették a vezetést és Lőrincziné vezetésével két gólos előnyt szereztek a szünetig. A második félidő elején az abonyi csapat — kihasználva a martfűiek eladott labdáit — pontos játékkal hat gólra növelte előnyét (14-20). Ekkor azonban Mitykó vezérletével feljavult a hazai védekezés, pontosabb lett a támadás, így megkezdték a felzárkózást (20-22). Az egyenlítés azonban nem sikerült, az abonyiak egy gólt megőriztek előnyükből a lefújásig.

Budai Ilona: — A második félidő elején nagyon elment az ellenfél, az eladott labdák és a kihagyott hetesek miatt pedig nem tudtunk egyenlíteni. Brandt Tamás: — Gratulálok a csapatnak, mert több meghatározó játékos hiánya ellenére is nyerni tudtunk.

Férfiak: Újkígyós—Törökszentmiklósi Székács KE 27-29, Martfű—Békéscsaba 25-28, Törökszentmiklósi KE—Kiskunhalas 35-19, Abony—Dabas II. 29-26. Nők: Kecskemét—Túrkeve 27-22, Eszterházy TFSE—JTKF-DSE 23-27, Heves—Yoshi Trans 35-24.