2009.03.29. 18:22

Széki gólja döntött a megyei rangadón

A magyar labdarúgó válogatott szombati világbajnoki selejtezője miatt vasárnap délután rendezték az NB II-es bajnoki mérkőzéseket, így a Szolnok megyei presztízsrangadót is.

SZOLJON

Szolnoki MÁV FC—Jászberényi SE 1-0 (0-0)
Tiszaligeti-stadion, 200 n., v.: Király G. (Szalai Z., Varga F.)
Szolnok: Rézsó — Molnár Z., Antal, Kőkúti, Csehi — Rebecsák, Mile (Széki, 17.), GERMÁN, KISS K. — Hullám (Freud, 73.), Kotula (Szalai, 70.). Edző: Vágó Attila.
Jászberény: Kolláth — Vaszicsku, GULYÁS, Lukácsi, Hibó — BÁRKÁNYI — Dányi (Móczó, 65.), Lipcsei, Csépe, Hamar — Kerekes. Edző: Vígh Tibor.

Gyásszünettel kezdődött a mérkőzés: a Jászberény és a Szolnok közelmúltban elhunyt játékosára, Ludasi Jánosra emlékeztek egyperces tiszteletadásal a játékosok és szurkolók.

25. perc: Lukácsi rántotta le a tizenhatoson belül a gólhelyzetben lévő Germánt, a játékvezető azonban nem látott okot a közbeavatkozásra.
35. perc: Kolláth kapus hosszú kidobásával Lipcsei lódult meg, egészen a szolnoki tizenhatos előteréig vezette a labdát, majd a mellette érkező Gulyás elé gurított, aki centikkel lőtt a jobb alsó sarok mellé.
49. perc: Hamar csapta be Kőkútit a bal oldalon, az alapvonalról középre gurított, az érkező Kerekes ötméteres perdítése már gólba tartott, mikor a közbevetődő Germán kezéről a mezőnybe pattant. A játékvezető sípja ezúttal is néma maradt.
53. perc: Vaszicsku és Kiss birkózott a berényi tizenhatos előterében, a labda Széki elé pattant, aki egy állítás után kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0.
88. perc: Molnár kényszerítőzött Székivel, a visszakapott labdával óriási gólhelyzetbe került, ám közeli lövését Kolláth bravúrral hárította.

Vasárnap a Jászberény, rá egy hétre a Szolnok együttese találkozik a Ferencvárossal, így nem véletlen, hogy a zöld-fehérek szakvezetője, Bobby Davison is a helyszínen tekintette meg a megyei rangadót. Nos a Fradi mestere nem lett sokkal okosabb a látottaktól, ugyanis a két csapat meglehetősen közepes teljesítményt nyújtott a vasárnapi 90 perc során. Sok volt az átadási hiba, a felesleges ívelgetés, így kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt. Mivel Széki Attila révén csak a házigazdák zörgették meg a hálót, a három pont Szolnokon maradt.

Vágó Attila: — Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, így különösen örülök a győzelemnek. Az ilyen kínkeserves győzelmek kovácsolják össze a csapatot.
Vígh Tibor: — Egyszer már azt szeretném nyilatkozni, hogy rosszul játszottunk, mégis pontot szereztünk. Érzésem szerint a játékvezető egy jogos tizenegyest elvett tőlünk.

Ferenczit szombat éjszaka megműtötték

A labdarúgó NB II. Keleti csoportjában a listavezető Ferencváros hetekre elvesztette leggólerősebb játékosát, Ferenczi Istvánt, aki a BKV elleni összecsapáson arc- és orrcsonttörést szenvedett. Bár az első orvosi vizsgálatok után még hazaengedték a kórházból, éjszaka rosszul lett, s meg kellett műteni.

Eredmények: Ferencváros—BKV 2-1, Vác—Békéscsaba 3-0, ESMTK—Bőcs 4-3, Cegléd—Tököl 0-1, MTK II—Vecsés 2-0, Kazincbarcika—Makó 2-2, Baktalórántháza—DVSC II. 4-3 -->