2009.04.11. 16:48

Botrányos közjáték után sima Fradi-győzelem

A másodosztályú labdarúgó bajnokság szombati játéknapján az NB II. Keleti csoportjának listavezetőjét, a Ferencvárost fogadta a Szolnoki MÁV FC együttese. A találkozón sima zöld-fehér győzelem született, ám nem a gólok miatt marad emlékezetes az összecsapás, hanem néhány tucat drukkernek nem nevezhető Fradi-szimpatizáns miatt, akik az első félidő hajrájában betörték a játéktérre, s verekedésbe keveredtek a biztonsági szolgálat tagjaival.

GJ

Szolnoki MÁV FC-Ferencváros 0-3 (0-2)
Tiszaliget-stadion, 6000 néző, vezette: Szabó Zs. (Szpisják, Medovarszki)
Szolnok: Kövesfalvi - Molnár Z., Antal (Zana, 63.), Kőkuti, Kovrig (Kiss K., 61.) - Rebecsák (Freud, 58.), MILE, Germán, Szalai - Belényesi, Kotula. Edő: Vágó Attila.
Ferencváros: Holczer - Lowton, Dragóner, Balog Z., R. Wolfe - MORRISON - Wedgbury (Abdi, 76.), ASHMORE, TÓTH B. (Lipcsei, 73.) - Ferenczi (Pölöskei, 73.), ROBERTSON. Edző: Robert Davison.

4. perc: Belényesi 28 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, Holczer csak üggyel-bajjal tenyerelte szögletre a labdát.
17. perc: Tóth Bence pörgette a védők mögé a labdát, a lesre váró hazai játékosok között Ferenczi öt méterről kapura belsőzte, de Kövesfalvi lábbal hárított.
34. perc: Ashmore bal oldali szöglete visszakerült a feladóhoz, az ismétlés után Robertson középről, három méterről a kapuba kotorta a labdát, 0-1.
41. perc: Gyors ferencvárosi bedobás után a labda Robertson elé került, aki a jobbösszektő helyéről, 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 0-2.
42. perc: A Fradi-táborból tucatnyi félmeztelen, kopaszra borotvált drukker felborította a kerítést, betört a pályára, és verekedésbe keveredett a biztonsaági szolgálat tagjaival. A rendőrség kommandósainak kellett közbe avatkozni, hogy mintegy öt perces szünet után folytatódhasson a játék.
66. perc: Ashmore futtatta a jobb szélen Wedgburyt, aki Szalai szorításában is pontosan centerezett, a rövid saroknál berobbanó Ferenczi pedig 5 méterről a bal felső sarokba bombázott, 0-3.
73. perc: Hét és fél hónapos kihagyás után visszatért a pályára Lipcsei Péter. A zöld-fehérek csapatkapitánya súlyos térdszalag-szakadása után először lépett pályára ismét tétmeccsen.

Az első harminc percben semmi jele nem volt annak, hogy a Ferencváros megnyugtató előnnyel térhet pihenőre a szünetben. Igaz, arra sem lehetett számítani, hogy csapatuk kétgólos előnye birtokában éppen a zöld-fehérek szurkolói kezdenek el balhézni a lelátón. Mindkettő megvalósult: Robertson mindkét találatot magára vállalta, míg egy tucatnyi félmeztelen szurkolónak a verekdést sikerült kiprovokálni.
A térfélcserét követően aztán a bajnokesélyes vendégek könnyed játékkal is megőrizték előnyüket, mi több, Ferenczi révén növelték is még azt. A hazai együttes játékában semmi átütőerő nem volt, védekezésük szellősnek bizonyult, támadójátékukról pedig igazából nem lehet beszélni.

A zöld-fehérek magabiztos győzelme teljesen megérdemelt.
Vágó Attila: - Hat meghatározó, kezdőjátékos hiányát egyetlen csapat sem bírja el. Gratulálok a Ferencváros győzelméhez.
Robert Davison: - Az elmúlt hetekben is rendben volt játékunk, ám most jobb teljesítményt nyújtottunk. Türelmesnek kellett lennünk a gólszerzés érdekében, s ez meghozta gyümölcsét.