2009.04.30. 11:58

Győzelemmel vigasztalódtak a szolnoki röplabdázók

A férfi röplabda-bajnokság 5-8. helyéért folyó rájátszásában az idei évadban már háromszor legyőzött veszprémiekkel találkozott a szolnoki együttes.

GG

Szolnoki Főiskola RK-SI—Veszprém 3:0 (21, 21, 17)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 100 néző. V: Karádi, Stefik.

Szolnok: Koch, RAPI, Melicher, KOVÁCS II. Z., Cziczó, Galovicz. Csere: Gulyás (liberó), Bede. Edző: Juhász György.

Veszprém: Kecskeméti, Tölli, Czintula, Seck, Horváth Sz., Tóth T. Csere: Szabó G. (liberó). Játékos-edző: Szabó Gábor.

A csalódott csapatok csatájának első felvonását motiváltabban kezdték a szolnokiak. Az első játszmában gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést Rapiék, és a folytatásban is végig irányították a játékot. A vendégek többnyire futottak az eredmény után, ám sem az első, sem a hasonlóan alakuló második szettben nem tudták azt utolérni. A harmadik játékrész kezdetén fejben talán már fel is adta a küzdelmet a veszprémi együttes, így ebben a játszmában egyértelmű szolnoki siker született.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc következő összecsapását pénteken délután négy órakor rendezik Veszprémben. Hazai siker esetén vasárnap 16 órakor a Tiszaligetben harmadszor is megmérkőznek a felek.