2010.11.06. 19:04

Botrány: megverték a nézők a kapust, az anyját is ütötték

A labdarúgó NB III-ban botrányos véget ért a Jánoshida szabadkígyósi vendégjátéka.

SZOLJON

Szabadkígyós—Jánoshida 2-0-nál
a 67. percben félbeszakadt

Szabadkígyós, 150 néző, vezette: Szöllősi Ferenc.

Szabadkígyós: Sztankó — Bagi, Szokol, Bánfi, Vandlik, Murvai, Rattai, Mátó, Knyihár (Tóth, 57.), Gazsó, Berczi. Edző: Széplaki Sándor.

Jánoshida: Ulviczki — Fülöp, Ábel, Pelles, Eszes Gy., Rontó, Nagy A., Nagy G. (Koncz, 57.), Palicz, Balogh (Gömöri, 10.), Lippai (Gulyás, 46.). Edző: Szabó Imre.

5. perc: Ulviczki merész rávetődéssel tisztázott a gólra éhes Mátó elől.
21. perc: Pelles nagyszerű indítása után Ábel a kapu fölé bombázott.
44. perc: A vendégvédők sorozatos hibája után Gazsó közelről megszerezre a vezetést, 1-0.
56. perc: Berczi nyolc méterről a jobb sarokba lőtt, 2-0.
67. perc: Ulviczki a kaputól húsz méterre szabálytalankodott, mire a nézők befutottak a pályára, és ütötték, rúgdosták a vendégek kapusát. A játékvezető azonnal lefújta a mérkőzést.
Nem volt elég, hogy a hidaiak erősen tartalékosan léptek pályára, sérülések miatt korai cserékre is kényszerültek, még a cserekapus is mezőnyjátékosként lépett pályára. A 67. percben futballpályán ritkán látható események történtek: a vendégek kapusát a nézők földre teperték, ütötték-rúgták, még a segítségére siető édesanyját is bántalmazták.

Széplaki Sándor: — Biztosan vezettünk, amikor a felelőtlen szurkolók miatt ilyen nehéz helyzetbe kerültünk.

Szabó Imre: — Hosszú pályafutásom során, hála a sorsnak, ilyen helyzetbe még nem kerültem.