2010.11.14. 20:10

Duplázott a szolnoki vízilabdacsapat

A hét végi kettős fordulóban az újoncokkal találkoztak a Szolnoki Főiskola-Közgép vízilabdázói.

VCS

Előbb szombaton este a fővárosban a Hajós Alfréd Uszodában az Angyalföldi SI vendégei voltak. A lelkes házigazdák csak pár percig tartották magukat hamar kijött a felek közötti jelentős tudásbeli különbség, és a második negyed végén már 2-6-ot mutatott az eredményjelző tábla. A fordulást követően sem változott a játék képe, a szolnokiak sokat úsztak és gólra törően játszottak és a záró negyed elején már 11-2-re is vezettek. A hazaiak szépítettek ugyan, de a nagy különbségű vereséget már nem tudták elkerülni, 4-13. A szolnoki gólok közül Hangay Z. és Pásztor 3-3, Süveges és Georgescu 2-2, míg Császár, Marnitz és Szőke 1-1 gólt vállalt.

Vasárnap délután az előző napinál rázósabb meccs várt a szolnokiakra a debreceni fedett uszodában. A hajdúságiak ugyanis a Magyar Kupában alaposan megszorongatták a mieinket, akik csak az utolsó pillanatban tudták kiharcolni a győzelmet. Az első gólt a hazaiak Bogajcsuk révén szerezték, ám előbb Kovács, Marnitz, majd Szőke találatával öt perc alatt fordítottak a vendégek. A második negyedben már 6-2 volt a Szolnok javára, a lelkes hazaiak azonban sorozatban három gólt lőttek és szorossá tették a meccset, 5-6. A harmadik negyedben előbb Császár, majd Georgescu növelte az övéi előnyét, Halek kozmetikázott az álláson, ám Bálint Gergő duplájával eldőlt a mérkőzés, 10-7-re nyert a Szolnok. A vendéggólokon Georgescu (3), Bálint G. (2.), Császár, Gerritse, Szőke, Marnitz és Kovács O. osztozott.

— Jó hozzáállással, sima győzelmeket arattunk lelkes ellenfeleink otthonában. Igyekszünk majd jól kihasználni a heti bajnoki szünetet, mert nehéz meccsek várnak még ránk a folytatásban — fogalmazott Cseh Sándor, a szolnokiak edzője.