2010.11.09. 06:16

Idegenben továbbra sem megy a miklósi gárdának

Az Orosháza elleni kupabravúrt követően a fővárosban csak öt percig tartott ki a törökszentmiklósi csapat lendülete.

GG

FTC II.—Claas-Törökszentmiklósi KE 30-29 (19-13)
Népliget, 100 néző. V: Horváth Z., Simó.
TKE: Récsi — Csató Dávid, Pásztor 1, Fejes M. 4, Szöllősi B., TAKÁCS 11, Nagy N. 8 (6). Csere: Tóth M. (kapus), Varsandán Á., Farkas K., Gál D., Musits 1, Losonc 2, Csikós 2. Edző: Kis Gergely.
Hétméteresek: 4/4 ill. 8/6.
Kiállítás: 22 ill. 10 perc.

A túlnyomó többségében ifjúsági korú játékosok alkotta hazaiak gyorsabban és dinamikusabban kézilabdáztak a vendégeknél, s gyakorlatilag a teljes első félidőben irányították a játékot. A TKE gárdája Takács kivételével csődött mondott, a társak nélkül maradt átlövő pedig csak ideig-óráig tarthatta versenyben övéit. A második félidő első felében megemberelték magukat a miklósiak, fokozatosan felzárkóztak, majd a vezetést is átvették (22-23). Két perccel a lefújás előtt még mindig a vendégeknél volt az előny, ám egy kihagyott ziccerrel és egy eladott labdával önmagukat verték meg.
Kis Gergely: — Úgy látszik, képtelenek vagyunk pontot szerezni idegenben. Igencsak át kell értékelnünk a céljainkat a jövőre nézve.

NB II.
Sz. Főiskola-Rákóczifalva KK—Békéscsabai BDSK 34-29 (18-13)
Rákóczifalva, 100 néző. V: Árokszállási, Janáky.
Rákóczi: SIPOS — TÓTH L. 7 (1), Krasznai 4, CSATÓ DÁNIEL 6, Szabados, Lengyel 3, Danku Cs. 3. Csere: Tajthi (kapus), Gál Sz. 3, Mészáros, BARTUS 8, Veréb, Sivák, Perjési. Edző: Patocskai László.
Hétméteresek: 1/1 ill. 3/3.
Kiállítás: 10 ill. 6 perc.

A címvédő Rákóczi számára nagy volt a tétje a harmadik helyen tanyázó csabaiak elleni találkozónak, hiszen két, hazai környezetben elvesztett rangadó után csak győzelemmel maradhattak versenyben az elsőségért. A házigazdák ennek megfelelően nagy lendülettel kezdtek, Csató és Tóth góljaival három góllal elhúztak (5-2), de a vendégek egy emberelőnyt kihasználva gyorsan egyenlítettek. Krasznai átlövéseivel ismét a hazai gárda került előnybe, a két-három gólos vezetést pedig Sipos kapus remeklésének köszönhetően a támadásbeli hibák ellenére is tartani tudta.

Az első félidő hajrájában újfent létszámfölényes helyzetbe kerültek a csabaiak, ám kapkodóvá vált a játékuk, a Rákóczi pedig gyors lerohanásokat indítva megnyugtató előnyt szerzett a szünetig.
A második félidő kezdetén Csatót emberfogással igyekeztek kivonni az összjátékból a vendégek, ami az első percekben megzavarta a hazaiakat. Gál elrontott ziccereit követően már csak két gól (21-19) volt a vendéglátók előnye, ám Bartus a legjobbkor kapta el a fonalat. A térfélcsere után pályára lépett fiatal szélső magabiztosan értékesítette lehetőségeit, fél óra alatt nyolcszor zörgette meg a csabai hálót. A véghajrában a látogatók teljesen megnyitották a védekezésüket, amit jobbára könnyedén átjátszott a Rákóczi, ám a befejezésekbe sok hiba csúszott. A kihagyott helyzetek ellenére nem került veszélybe a győzelem, amellyel a címvédő ellenfelét megelőzve feljött a tabella harmadik helyére.

Patocskai László: — A ziccereket be kell lőni, mert a mai hibáink máskor sokba kerülhetnek. A győzelemhez gratulálok a csapatomnak!

Férfi NB II: Kiskunmajsa—Törökszentmiklósi Székács 34-29, Kiskunfélegyháza—Martfű 36-35, Mezőtúr—Berettyóújfalu 25-26. Nők: Szeghalom—Abony 24-24, Kistelek—Túrkeve 28-17, Hajdúböszörmény—Jászberény 34-24.