2010.11.15. 11:24

Rászámoltak a Gyarmatra

A férfi kézilabda NBI/B-ben legjobb góllövője nélkül aratott fölényes győzelmet a Törökszentmiklós. Izgalmas csatát hozott az NB II. megyei rangadója Martfűn, ahol a bajnok Rákóczi örülhetett a végén.

GG

Claas-Törökszentmiklósi KE—Balassagyarmat 38-26 (18-12)

Törökszentmiklós, 400 néző. V: Kolarovszki, Szabó I.

TKE: Récsi — Nagy N. 4, PÁSZTOR 6, Varsandán Á. 7 (5), CSIKÓS 9,
LOSONC 4, Csató Dávid 2. Csere: TÓTH M. (kapus), Fejes M. 4, Gál D., Szöllősi B., Göblyös T. 2, Farkas K., Musits. Edző: Kis Gergely.

Hétméteresek: 7/5 ill. 3/1.

Kiállítás: 12 ill. 14 perc.

A házigazdák nem a legjobb előjelekkel várhatták a találkozót, hiszen legjobb gollövőjük, Takács Péter az egyik edzésen bokaszalag-szakadást szenvedett, ezért az őszi szezon hátralévő részében már nem léphet pályára. Az elején felváltva estek a gólok, aztán a tíz perc alatt négyszer eredményes Csikós góljaival meglépett ellenfelétől (8-5) a törökszentmiklósi csapat. A folytatásban azonban több ziccer és büntető is kimaradt hazai oldalon, a vendégek pedig felzárkóztak egy gólra. Az első félidő utolsó harmadában a kapuba csereként beálló Tóth Mihály vezérletével összekapta védekezését a TKE, s Losonc átlövéseivel megnyugtató előnyt szerzett a sok technikai hibával játszó nógrádiakkal szemben.

A hazaiak nyitott védekezése megoldhatatlan feladat elé állította a vendégeket, így a fordulás után hamar eldőlt a mérkőzés. Még tíz perc sem telt el a második félidőből, amikor a megszerzett labdákból indított gyors lerohanásoknak köszönhetően tízgólosra (25-15) nőtt a miklósi vezetés. A hátralévő időben a vendéglátók igyekeztek a látványra is adni, többnyire sikerrel, míg a gyarmati gárda csak a kilenc találatig jutó Forgács remek egyéni teljesítményével kerülte el a még nagyobb különbségű vereséget.
Kis Gergely: — Rendkívül fontos győzelmet arattunk. A jelenlegi helyzetünkben minden sikerre nagy szüksége van a csapatnak, szerencsére kiválóan megoldottuk a feladatot.

Martfűi KKKE—Szolnoki Főiskola-Rákóczifalva KK 29-31 (11-9)

Martfű, 150 néző. V: Bozó, Nika.

Martfű: Aponyi — Kovács I. T. 4, Faragó 4, Serfőző D., Kovács II. T. 1, Fekete K. 7, Kovács A. 3. Csere: Túróczi (kapus), Kovács J. 7, Fekete Nagy 1, Prigl G. 2, Pápai, Gaál M. Játékos-edző: Kovács József.
Rákóczi: Sipos — Tóth L. 9, Krasznai 5, Csató Dániel 2, Szabados 2, Lengyel 5, Danku Cs. Csere: Tajthi (kapus), Perjési 3, Mészáros 1, Veréb 2, Sivák 1, Bartus, Bíró Zs. Edző: Patocskai László.
Hétméteresek: 6/6 ill. 8/5.

Kiállítás: 14 ill. 14 perc.

Az első félidőben meglepetésre végig a hazaiak irányították a játékot, teljesen megérdemelten vezettek két góllal a szünetben. A második félidő elején fordított, majd fokozatosan elhúzott (18-22) ellenfelétől a Rákóczi. Közben martfűi részről Fekete, a vendégek oldalán pedig Krasznai kapta meg harmadik kétperces kiállítását. A parázs hangulatú véghajrában Bartus, Kovács András, majd Lengyel kapott azonnal piros lapot, a lelkes házigazdák pedig bő egy perccel a vége előtt ledolgozták hátrányukat (29-29). A befejezés azonban a címvédőnek jött ki jobban, amely Tóth és Csató góljaival a vártnál nehezebben, de begyűjtötte a két pontot.

Kovács József: — A második félidő elején a téves játékvezetői ítéletek döntően befolyásolták a mérkőzés kimenetelét. A végjátékban túl sok ziccert hagytunk ki, ezért nem szereztünk pontot.

Patocskai László: — Ma is igazolódott, hogy mindig a kötelező győzelem a legnehezebb. Nem volt annyira durva meccs, mint amit a sok kiállítás és piros lap mutat.

Férfi NB II: Törökszentmiklósi Székács—Kiskunfélegyháza 31-28, Mezőtúr—Hajdúszoboszló 34-23. Nők: Abony—Újkígyós 38-24, Túrkeve—Soltvadkert 31-25, Jászberény—Mátészalka 31-27.