2012.04.12. 09:17

Macska-egér harc volt

Szerdán este lejátszotta a férfi vízilabda bajnokság 5-8. helyéért zajló rájátszás első mérkőzését a szolnoki pólócsapat.

Gelei József

Fotós:

Régi ismerőst üdvözölhettek a jelenlévők a vendégek kispadján a tiszaligeti uszodában, lévén a szentesiek szakvezetője, hosszú éveken keresztül a szolnokiak játékosa, majd edzője volt.
Szolnoki Dózsa Közgép VSC-Szentes 21-9 (7-2, 5-0, 6-1, 3-6)
Tiszaligeti uszoda, 300 néző. V.: Kun, Fekete B.
SZOLNOK: Decker - Pásztor 2, Nyéki 2, KIS G. 1, MARNITZ 4, Süveges 1, Hangay Z. 1. Csere: Gárdonyi (kapus), GEORGESCU 4, Negrean 2, KOVÁCS O. 2, Gocic 1, Komlósi 1. Edző: ifj. Cseh Sándor.
SZENTES: Horváth T. - Józsa 1, Németh D., Szabó B., Szőke Sz., Tóth P., WESZELOVSZKY 5. Csere: Bálint (kapus), Pellei 1, Nagy M. 1, Lázár 1, Csacsovszky, Rédei. Edző: Lukács Dénes.

Gól - emberelőnyből: 7/2, ill. 5/3
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. 2/1
Kipontozódott: Németh D. (32.)
Kiállítva: Regős (31.), ill. Szabó B. (16.)

Bár az alsó ágon zajlik a rájátszás, nem lehet azt mondani, hogy tét nélküli lenne a párharc, lévén az ötödik hely nemzetközi kupát ér. A Tisza-partiak azzal az eltökélt szándékkal vetették magukat a vízbe, hogy idén is kiharcolják az Európa-kupa indulást, azaz legyűrik régi riválisukat. Az alapszakaszban ez mindkétszer sikerült, tehát jogos elvárásként tűzte ki fiai elé a szerdai győzelmet Cseh Sándor.

A hazai szakvezető elvárása nem volt légből kapott, a két együttes ugyanis nem volt egy súlycsoportban szerdán este. Az első három negyedben valósággal macska-egér játékot láthatott a szolnoki publikum. A zárófelvonásra aztán csökkent a hazaiak koncentrációja, s ennek köszönhetően kozmetikázhattak az eredményen a vendégek.
A második találkozóra pénteken 17 órakor kerül sor Szentesen.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szolnok javára.

Így látták a mesterek

ifj. Cseh Sándor: - Három negyedig jól játszottunk, de z utolsó felvonásban borzalmasan védekeztünk.
Lukács Dénes: - Nem tudtunk túl lépni belső problémáinkon. Legnagyobb örömünk ma a 16 éves Pellei Frank játéka volt.