2016.06.04. 19:11

Egyenlített az Alba Fehérvár

A bajnoki döntő második mérkőzésén a jól játszó Alba Fehérvár váratlanul könnyedén győzte le, az Olajt, és ezzzel kigyenlítette az állást.

Szoljon.hu

Már csak négy csapat van játékban a honi bajnokságban. A bronzcsatában az Atomerőmű SE és a Körmend érdekelt, a felek első paksi meccsét a hazaiak 93-81-re nyerték, a folytatás vasárnap a Rába-parti városban. A döntő első meccsén, Szolnokon az Olaj 86-80-ra verte az Alba Fehérvárt. A második meccset szombaton játszották az Alba Fehérvár Gáz utcai otthonában.

Ha hiszik hanem az első percben Sztrahinja Milosevics duplájával először és utoljára egyenlített az Olaj Székesfehérváron. Simon Balázsék gyorsan elhúztak, mert pillanatok alatt hét pontot szórt az Alba. Vojvoda Dávid dobott egy triplát, aztán jöttek sorra a hazai kosarak, már a negyed közepén tíz ponttal járt előrébb a Fehérvár, mint az Olaj. A képlet nagyon egyszerű volt a hazaiak szokott rohanok-dobok játékukat nyújtották, amit az Olaj képtelen volt megállítani. Azért, mert a szolnoki csapat szinte semmit sem védekezett, támadásban pedig semmi sikerült Kelleréknek. A Szolnokon is megfordult Lóránt Péter, Simon Balázs és a sérülésből felépült amerikai irányító Kenny Chery nagyszerűen játszottak az Alba soraiban.

Már több mint 20 pont volt a felek között a távolság, a félidő utolsó előtti percében az Alba egyik amerikai játékosa, Anthony Myles dobott két büntetőt, amivel 46-25-re módosult az állás. Majd Vojvoda Dávid hozta fel a labdát, akivel szemben Myles szabálytalankodott a két kosaras összeszólalkozott, a hazaiak játékosa megütötte Vojvodát, pillanatok alatt tömegjelenet alakult ki, közben Sztrahinja Milosevics törlesztett a sérelemért. A miután bírók rendet tettek, elvonultak videózni, majd Benczur Tamás játékvezető Mylest és Milosevicset is kiállította. Egy biztos ezzel a kiállítással, ami automatikus eltiltást von maga után, az Olaj járt rosszabbul, hiszen a folytatásban az Alba könnyebben tudja pótolni az amerikai játékost, mint a szolnoki csapat Milosevicset. Visszatérve a játékra 52-26-ra vezetett a félidőben a jól játszó fehérvári együttes.

A fordulást követően lehiggadtak a csapatok felváltva potyogtak pontok, mindkét edző mindegyik játékosát pályára küldte. Egyenlített tehát az Alba Fehérvár a bajnoki fináléban, melynek folytatása kedden 18 órakor lesz a Tiszaligetben.

Alba Fehérvár–Szolnoki Olaj 91-66 (27-12, 25-14, 20-21, 19-19)

Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Benczur, Győrffy, Hegedűs

ALBA: Simon 5/3, Myles 6, Spurlock 8/6, PEARSON 18/6, LÓRÁNT 17/3.
Csere: Wright 7, CHERY 11/9, Csorvási 3, Markovics 4, Supola 9/9, Filipovics 2, Tóth P. 1. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik

OLAJ KK: Vojvoda 8/3, Vrbanc 2, BORISZOV 11/3, Milosevics 4, Keller 8/6. Csere: Kovács P. 2, JONES 16/6, Gregory 6, Zsíros 3/3, Somogyi 6, Rudner. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics. Edző: Andrius Jurkunas

Az eredmény alakulása. 5. perc: 14-5. 7. p.: 21-7. 14. p.: 37-19. 17. p.: 44-23. 20. p.: 52-26. 24. p.: 62-31. 27.p.: 62-42. 30. p.: 72-47. 38. p.: 83-63.

Kiállítva: Myles (19. p.), Milosevics (19. p.)