KOSÁRLABDA

2018.01.15. 09:46

Jó dobóformában játszott a jászsági együttes – Fontos berényi siker

Sorozatban harmadik hazai győzelmét is megszerezte a jászberényi csapat, miután 13 ponttal verte a Kaposvár együttesét.

A jászberényiek centere, a 208 centiméter magasra nőtt Ismet Sejfic (labdával) olykor tarthatatlannak bizonyult a támadópalánk alatt

Fotó: Gémesi Balázs

Némi hezitálás után nagyon bekezdett a jászberényi csapat, hiszen tíz ponttal megnyerte az első negyedet. Történt hogy Milan Rakicsék 17–16 után repesztettek egy 13–1-et, a második negyedben, pontosabban a 13. percben már 41–21-re vezetettek.

Az a kaposvári gárda, amelyik az elmúlt fordulóban legyőzte az Alba Fehérvárt, csak szenvedett a jól játszó jászsági együttes szorításában. Kapaszkodott, fordítania nem sikerült.

A második félidőben is tartotta előnyét a hazai legénység, amelyben ezúttal nem volt gyenge pont, hiszen a kezdő ötösből mindenki tíz pont fölé jutott. Negyedik győzelmükkel a berényiek elmozdultak az utolsó helyről.

– A Jászberény megérdemelten nyerte meg a mérkőzést – értékelt a lefújás után Fekete Ádám, a Kaposvár edzője.

– Az első negyedben sok pontot kaptunk, majd rendeztük védekezésünket. Nehezítette a helyzetünket, hogy Spica alig negyedórát tudott játszani, és ezt követően center nélkül maradtunk. Sajnos sok támadólepattanót engedtünk ellenfelünknek, és ezekből könnyű pontokat dobott.

Fotós: Gémesi Balázs

Nikola Lazics, a Jászberény edzője nemcsak az övéi ponterősségéről, hanem a gólpasszok (szép) számáról is elismerően beszélt.

– Gratulálok a csapatomnak, amely a szezonban ezen a meccsen nyújtotta a legjobb teljesítményét. Jól kezdtük a találkozót, és a folytatásban is jól játszottunk.

– Most voltunk először igazi csapat, melyet az is igazol, hogy öten dobtak tíz pontnál többet, és volt huszonegy gólpasszunk.

JP AUTO-JKSE – KAPOSVÁRI KK 89–76

(30–20, 19–20, 20–15, 20–21)

Jászberény, 600 néző. V: Kapitány, Ádám, Rácz Zs.

JÁSZBERÉNY: NELSON 17/12, RAKICS 14/6, WALLACE 13/9, Lucsics 14, Sejfic 18. Csere: Cseh 8, Kerpel-Fronius B. 5, Molnár Marcell. Edző: Nikola Lazics

KAPOSVÁR: DUNN 16/3, Baki 6/3, IVOSEV 24/6, HENDLEIN 13/6, Spica 4. Csere: Gibbs 13/3, Tóth P. Edző: Fekete Ádám

Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–9. 7. p.: 20-17. 13. p.: 41–22. 17. p.: 47-31. 23. p.: 55–40. 27. p.: 64–46. 33. p.: 74–62. 37. p.: 83–72.