ATLÉTIKA

2017.09.22. 11:20

Egy 82 éves versenyző is dobogóra állhatott a 33. Újszászi Futónapon

Nem kedvezett az időjárás-felelős a 33. Újszászi Futónap mezőnyének, ugyanis szakadó esőben rendezte meg a versenyt az Újszászi VVSE duatlon és triatlon szakosztálya. Az igazi sportembereknek azonban nem volt akadály az eső, mindezt bizonyítva, 21 település 129 futója állt rajhoz a megméretésen.

Szép számú mezőny állt rajthoz Újszászon

Fotó: Tóth Gábor

Az óvodások 600 méteres versenyében az újszászi Mérész Milán volt a leggyorsabb.

A 2,5 kilométeren a nőknél Farkas Lilla (Újszász) nyert Nagy Olívia és Molnár Gréta (mindkettő Abony) előtt.

A férfiaknál az abonyi Major Gábor győzött, a dobogósok: Vincze Ákos (Jászberény) és Zakar József (Újszász).

Fotós: Tóth Gábor

Az 5 kilométeres távon az abonyi válogatott triatlonos Soós Fanni ért célba elsőként, második Nagy Olívia (Abony), harmadik Balla Fanni (Jászberény).

A férfiaknál ki más nyerhetett volna, mint Major Gábor két jászberényi futó, Notheisz János és Vincze Ákos előtt.

A 10 kilométeres távon is Major Gábor ért elsőként a célba, Notheisz János és Pénzváltó István (Nyárlőrinc) előtt.

A nőknél Farkas Lilla második győzelmét szerezte meg, megelőzve Soós Fannit és Nyitrai Ágnest (Jászapáti).

Az időrend lehetővé tette, hogy több futamot is teljesítsenek a futók.

Az eredményhirdetésen ázott és sáros, de jókedvű versenyzők álltak a dobogón, köztük a 82 éves kisújszállási Fehér Károly, aki most is példát mutatott a fiataloknak.