Röplabda/Galériával

2020.01.17. 15:49

A Berény csak megszorongatni tudta a címvédőt

Csütörtökön a női Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén fogadta a Jászberény a címvédő Nyíregyházát.

Az első és a második szett hiába volt szorosnak mondható, a hazaiak egy-egy rövidzárlatát kihasználták a vendégek, így 2:0-s előnyre tettek szert. A harmadik játszmában aztán még stabilabbá vált a Berény. Akár még sima is lehetett volna a szett, ha 24:18-nál lezárják azt, ám ekkor négy pontot hozott a Nyíregyháza, de a játszma így is a hazaiaké lett.

A negyedik játszmában folyamatosan ellépett a címvédő, de a Jászberény 14:20-nál összeszedte magát, és 23:22-re fordított. Sajnos az i-re a pontot nem sikerült feltenni, végül a vendégek 28:26-ra nyertek, így 3:1-gyel övék lett a mérkőzést.

Makai Péter, a berényi csapat edzője így is elégedett volt:

– Jól játszottunk, de azt tudni kell, hogy a Nyíregyháza topcsapat. Védekezésben nagy százalékkal véghez vittük azt, amit az edzéseken gyakoroltunk, ám egy Varga Elizabettel jobb volt a Nyíregyháza. A negyedik játszma sorsa apróságokon múlott. Természetesen vállalható ez a vereség, sőt, nincs bennem hiányérzet. Megemelem a kalapom a lányok előtt, de ne feledjük, lesz még egy visszavágó, ahol bármi előfordulhat. Ha nyugalom van a csapat körül és mentálisan rendben vagyunk, valamint mindenki tudja a dolgát, egy szebb tavasz elé nézhetünk.

A vereség nehéz helyzetbe sodorta a Jászberényt, így csodára lenne szükség, hogy a január 30-i visszavágón fordítani tudjanak a berényi hölgyek. Viszont akár már szombaton is revansot vehetnek, mivel 18 órától a Nyíregyháza vendégei lesznek bajnoki mérkőzésen.

Jászberény VT–Fatum-Nyíregyháza 1:3 (–22, –17, 22, –26)

Bercsényi Játékcsarnok, 300 néző. V.: Tillmann, Ujházi.

Jászberény: Szilcsenkova 12, Borsos 3, Ventura 13, Tóth E. 12, Bulajics 11, Alishanova 4. Csere: Radomszki, Piatek (liberók), Szerényi 4. Vezetőedző: Makai Péter.

Nyíregyháza: G. Francesco 3, Limareva 13, Lohman 9, Varga E. 23, Vaszileva 18, Pintér A. 6. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:5, 11:14, 13:18, 17:21. 2. játszma: 5:5, 10:11, 12:18, 17:22. 3. játszma: 1:3, 11:8, 19:14, 23:17. 4. játszma: 6:4, 7:10, 14:20, 23:22.