RÖPLABDA

2019.11.20. 10:23

A Dunaferr túl nagy falat volt a szolnokiaknak

A férfi NB I. B csoportjában a Szolnoki RK azt a Dunaferr SE-t fogadta, amelytől az idei szezonban kikapott egyszer a bajnokságban, kétszer pedig a kupában.

Forrás: Illusztráció/Shutterstock

Sajnos ez a mérkőzés sem úgy alakult, hogy megtörjön a rossz szolnoki sorozat. Az első szettben hamar elhúztak a vendégek, és 25–18-ra meg is nyerték.

A második játszma kiegyenlítettebb játékot hozott, többször vezetett is a Szolnok, egészen 13–12-ig. Ezt követően viszont belehúztak a dunaújvárosiak, 25–19-cel behúzva a szettet. A harmadik játszma végig szoros maradt, de a hazaiak többségében egy-két pontos hátrányban voltak, a vége is így alakult: 25–23-ral a Dunaferré lett a szett, 3:0-ra nyertek a vendégek.

Az NB I. B csoportjának eredményei: Szolnoki RK–Dunaferr SE 0:3 (–18, –19, –23), Kaposvár–Pénzügyőr 2:3 (23, 23, –23, –22, –12), DEAC–MÁV Előre 3:0 (21, 17, 18).