Kézilabda

2018.12.11. 13:04

A szolnokiak két góllal múlták felül az Abonyt a térségi rangadón

Temérdek hiányzója ellenére megoldotta „kötelezőnek” kikiáltott feladatát a Szolnok, amely két góllal legyőzte térségi riválisát, az Abonyt az NB II. Déli csoportjának őszi szezonzáró mérkőzésén.

Pabar Gyula

Kovács Imre régen látott jó játékkal rukkolt elő

Fotó: Csabai István

Ha egy mondatban kellene összefoglalni a szombat este látottakat, akkor azt mondanánk: a Szolnoknak sikerült felülemelkednie legfőbb gyengeségén, és előnyt kovácsolnia belőle. Természetesen a védekezéséről van szó – a csapat a második legtöbb gólt kapta ez idáig a bajnokságban –, ami meglepően jól működött az Abony ellen.

Az már csak hab a tortán, hogy a mezőny egyik legjobbja az ex-abonyi Pallér Péter volt, aki ellenállhatatlanul kezdett a kapuban. A bravúros védések mellett fontos blokkok és labdaszerzések fűződtek a szolnokiakhoz, ez utóbbi műfajban Kovács Imre jeleskedett leginkább, aki bár az első három mezőnykísérletét elrontotta, utána pont egy ilyen labdaszerzést követő leindulásgóllal köszönt be.

Ezek együttesen eredményezték azt, hogy a Szolnok tizenkét perc alatt négygólos előnyre tett szert (10–6), amit a félidő végéig meg is őrzött.

A térfélcsere után sokkal jobban harapott az Abony, olyannyira, hogy tíz perc leforgása alatt feljött egyre (21–20), és többször is az egyenlítésért támadhatott. Ebben a periódusban nagyon hiányzott egy gólvágó a szolnokiak soraiból, a két szélsőjüket remekül lefedezték, miközben Lengyel Zoltán a padon gyűjtötte az erőt a hajrára.

Az ikszet azonban sikerült elkerülniük, köszönhetően Boldog Péternek, aki Pallért váltva, jó néhányszor ziccerben hárított. A mieink a végjátékban ismét elkapták a fonalat, olyanok is betaláltak közülük, akik egészen addig nem, ezzel párhuzamosan a vendégeken a fáradtság jelei kezdtek kiütközni, így a lényegi kérdések gyakorlatilag el is dőltek.

Szolnoki KCSE–Abonyi KC 33–31 (19–15)

Tiszavirág Aréna, 200 néző. Vezette: Juhász István, Szi­lágyi Gábor.

Szolnok: PALLÉR – PESTI 9, Varga R. 2/1, Fejes 2, Nyikos 2, LENGYEL 8, KOVÁCS I. 8/2. Csere: BOLDOG (kapus), Prigl 2, Vörös, Antal, Sipos M., Túri, Csató, Kapás, Pintér P. Megbízott edző: Vitális Sándor.

Abony: Pál – Bugyi 4/2, Benkucs 3, Vujovics 2/1, Szűcs 3, Rékasi 5, Matócsi 2. Csere: Medgyes (kapus), Vígh 1, Ledacs-Kis 2, Újhelyi 4, Nagy K., Gulyás, Mészáros L. 5/1, Csernyik. Edző: Dengi Zoltán.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 7/4.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–3, 10. perc: 9–6, 15. perc: 11–7, 20. perc: 13–10, 25. perc: 17–14, 35. perc: 20–17, 40. perc: 21–20, 45. perc: 24–22, 50. perc: 26–24, 55. perc: 31–26.

Vitális Sándor: – A két kiemelkedő kapusteljesítmény mellett a szélsőink gólerős játéka alapjaiban határozta meg a mérkőzés végkimenetelét. Végre ismét láttam lobogni a tüzet a játékosok szemében, mindenki kitette a szívét a pályára. Nagyon kellett ez a győzelem a lelkeknek, hogy jó szájízzel vonulhassunk el a téli szünetre.

Dengi Zoltán: – A mai meccs egy nagy hullámvölgy volt, amiből csak akkor kászálódhattunk volna ki, ha igazi csapatként működünk. De ez nem történt meg, mert egyesek enerváltan, míg mások önbizalom nélkül kézilabdáztak. Sajnálom, hogy nem tudtuk meglovagolni a Dabas elleni sikerünket. Gratulálok a Szolnoknak!

További eredmények: PLER-Budapest U23–Dunaharaszti 25–30, Dunaújváros–Dabas U23 28–31, Rév TSC–Kiskunfélegyháza 35–25, Pénzügyőr–Kiki Sport 27–22, Tököl–Tempo KSE 34–26.