2020.02.05. 11:00

Ellentétes félidők után sima vereséget szenvedett az Olaj U23

A Szolnoki Olajbányász U23-as csapata az Óbudai Kaszások vendége volt a férfi NB I/B-ben.

Samuel Taiwo (labdával) egy mezőnykosarat tudott dobni

Fotó: Kiss János

A mieink jól kezdték a mérkőzést, a hatodik perc végére 15–5-ös előnyre tettek szert, ez a különbség pedig nagyjából maradt is a negyed végéig (13–20). A második játékrészben is lendületben maradt a kis-Olaj, a 17. percre egészen 40–22-re húzott el a csapat. Aztán a negyed végén ismét zárkózott az Óbuda, leginkább büntetőkkel és közeli dobásokkal (32–43).

A második félidő elején Frank Áron triplájával még tovább nőtt a szolnoki előny. Ezt követően viszont csak a hazaiak tudtak pontokat szerezni, és az sem növelte az Olajbányász esélyeit, hogy Arnóth Zoltán a 23. percre, míg Frank a 25. percre begyűjtötte negyedik személyi hibáját, így őket ezután már csak rövid időkre lehetett a pályára küldeni. A vendégkosarak olyannyira nem jöttek, hogy a 26. percre már át is vette a vezetést a hazai gárda, és meg is tartotta az előnyét (54–49). Az utolsó negyedben sem ment az Olajnak, folyamatosan húztak el a Kaszások. Ugyan Kókai Dávid bő egy perc alatt két triplát és egy duplát dobott (69–61), ám a 36. perc után több vendégkosár nem született, így végül simán győzött az óbudai csapat (78–61).

Óbudai Kaszások – Szolnoki Olajbányász U23 78–61 (13–20, 19–23, 22–6, 24–12)

Kaszások: Rosemond 25/6, Ondima 13, Bencsik 11/3, Vígh M. 5, Bea G. 10. Csere: Vámos 9, Jenei, Koflanovics 3/3, Reiter 2, Kovács M., Keresztesi, Hegedűs O. Edző: Saeed Armaghani

Szolnok: Taiwo 8, Csák B. 9/9, Frank 10/6, Frikker 8/6, Arnóth. Csere: Gilszki 9/3, Kókai 11/6, Orbán B. 6, Rékasi. Edző: Jakab Máté

Az eredmény alakulása: 6. perc: 5–15. 13. p.: 13–27. 17. p.: 22–40. 21. p.: 32–46. 30. p.: 54–49. 35. p.: 67–59

Kipontozódott: Arnóth (35. p.), Frank (38. p.)