Galériával/Röplabda

2020.02.02. 20:55

Fontos berényi siker a bajnokságban

A Jászberény a kupában nem tudott csodát tenni, ám a bajnokságban fontos mérkőzésen legyőzte az MTK-t.

Csütörtökön a Nyíregyháza vendége volt a Berény, a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján. Sajnos nem borult a papírforma, a címvédő könnyedén húzta be három szettben a mérkőzést, így kettős győzelemmel jutott be a döntőbe. A Jászberényre majd a bronzmérkőzés vár az UTE ellen, amelyet február 13-án (17 óra) rendeznek Nyíregyházán.

Makai Péter vezetőedző így nyilatkozott a kupatalálkozó után: – A második szettől kezdődően pihentettem az alapembereimet, mert pénteken győzni szeretnénk az MTK ellen. A bronzcsata a realitás számunkra. Szinte már kórházat alapíthatnánk, olyan sokan vannak nálunk sérültek és betegek, ezért nehéz lesz majd összeállítani a csapatot az MTK ellen. Ennek ellenére természetesen szeretnénk a lehető legtöbbet kihozni magunkból a fővárosiak ellen.

Fatum-Nyíregyháza–Jászberény VT 3:0 (23, 11, 18)

Nyíregyháza, 650 néző. Vezette: Horváth M., dr. Árpás.

Nyíregyháza: G. Francesco 6, Limareva 6, Lohmann 8, VARGA E. 9, PILAR 11, Pintér A. 4. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Szabó L. 2, Lászlop 2, VASZILEVA 7, Bacciottini 2. Edző: Hollósy László.

Jászberény: Mészáros Zs. 3, Szerényi 6, Szilcsenkova 3, Ventura 6, Tóth E. 1, Bulajics 2. Csere: Mizsei (liberó), Borsos 2, Faragó 1, Piatek 2, Radomszki 1. Edző: Makai Péter.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:9, 16:12, 16:17, 23:23. 2. játszma: 3:3, 12:4, 19:7, 24:9. 3. játszma: 9:3, 14:4, 21:9, 21:15.

Továbbjutott: a Nyíregyháza kettős győzelemmel.

Pénteken aztán következett a bajnoki mérkőzés az MTK ellen. Az első szettet simán hozta a Jászberény, aztán a második már nem volt sétagalopp. A hazaiak vezettek is a játszma során, ám a vendégek előbb 19:16, majd 23:19-ra is elmentek, ahonnan nagyon meg kellett küzdeni a fordításért, ami végül összejött. Lehetne mondani, hogy sorsdöntő játszma volt a második, ám ez akkor lett volna tényleg igaz, ha a harmadikban nem nyer az MTK, pedig így történt – hiába jött fel ismét hátrányból a Berény. A negyedik szettben viszont végig maguknál tartották az előnyt a hazaiak, így végül 3:1-re nyerni tudtak. Győzelmével a Jászberény megelőzte az MTK Budapestet a tabellán.

Makai Péter elégedett volt az MTK elleni mérkőzést követően: – Mindkét csapatnak elismerésem! Megérte a rengeteg álmatlan éjszaka: kidolgoztuk a taktikát, a lányok pedig azt betartották. Jó úton járunk és nem akarunk róla lelépni. A második játszmát, illetve a mérkőzést annak köszönhetően nyertük meg, hogy helyén volt a szívünk és maximálisan koncentráltunk.

Örülök, hogy a negyedik játszmában lezártuk a mérkőzést, mert a döntő szettben bármi előfordulhatott volna, hiszen az MTK-nak nagyobb a rotációs lehetősége. Méltatlan helyzetbe kerültünk azzal, hogy a Magyar Kupa elődöntőjének csütörtöki visszavágója miatt két napon keresztül magas szintű mérkőzést kellett játszanunk. Sajnálom, de számunkra fontosabb volt az MTK elleni meccs.

Jászberény VT–MTK Budapest 3:1 (16, 26, –20, 21)

Jászberény, 350 néző. Vezette: Halász, Tillmann.

JÁSZBERÉNY: Szerényi 3, Alishanova 5, Szilcsenkova 15, BULAJICS 10, VENTURA 21, TÓTH E. 19. Csere: Radomszki (liberó), Borsos 1, Mészáros Zs. Edző: Makai Péter.

MTK: Durst 2, Takács D. 14, Devaney 9, PETŐVÁRY 17, Kiss G. 4, Zólyomi 10. Csere: Nagy F., Szalai (liberók), Godó 4, Király 1, Vezsenyi. Edző: Tóth Gábor.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 9:6, 14:11, 18:12, 21:14. 2. játszma: 3:5, 11:8, 15:14, 19:23, 24:24. 3. játszma: 8:4, 13:17, 18:18, 18:23. 4. játszma: 9:5, 15:11, 18:12, 22:15.