A Szolnoki MÁV FC 1–1-es döntetlent játszott Békéscsabán vasárnap este.

Szabó Richárd (22-es számmal) ismét gólt fejelt

Fotó: Imre György

Az NB II. 13. fordulójában a MÁV FC a Viharsarokban vendégszerepelt.

Eleinte a hazaiak kezdeményeztek, lehetőségeik is kialakultak, de a vezetést mégis a vendégek szerezték meg. A 36. percben Rokszin Ádám szögletét Szabó Richárd bólintotta a kapuba. Fél óra múlva jött az egyenlítés: Hursán György lövése 17 méterről a kapu bal oldalában landolt. Mindkét oldalon adódott még lehetőség, de az eredmény nem változott, a MÁV FC 1–1-re végzett Csabán.

A Szolnok számára folytatás szombaton 17 órától, amikor az Ajka érkezik a Tiszaligetbe.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZOLNOKI MÁV FC 1–1 (0–1)

Békéscsaba, 840 néző. V.: Oláh G. (Kovács II. G., Szvetnyik).

BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Szalai D., Farkas M., Nagy S., Mészáros M. – Bidzilya, Pantovics, Kovács Á. – Faragó (Károly, 68.), Olasz (Hursán, a szünetben), Máris (Gréczi M., 62.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

SZOLNOK: Molnár-Farkas – Papp Sz., Horgosi, Szabó R., Bárdos (Kotula, 87.) – Kovács O., Tisza K. (Tóth B., 81.), Földi M. – Rokszin, Vólent (Simon A., 77.), Szabó P. Vezetőedző: Csábi József.

Gólszerzők: Hursán (66.), ill. Szabó R. (36.).

Schindler Szabolcs: – Kihagytunk két ziccert, majd gólt kaptunk, s innentől megváltozott a játék képe. A második félidőben kockáztattunk, helyzeteink is voltak, amelyekkel jobban kellene sáfárkodni, s akkor előrébb tartanánk.

Csábi József: – Az első húsz perc kivételével úgy játszottunk, ahogyan terveztük. A második félidőben a Békéscsaba nem tudott mit kezdeni a taktikánkkal, s ekkor a győzelemre hajtottunk. A nagyobb helyzeteink nekünk voltak.

A Balmazújvárost kizárták.

További eredmények: Soroksár–Csákvár 0–1, Dorog–Budaörs 3–0, Kazincbarcika–Gyirmót 1–2, Tiszakécske–Siófok 2–1, Ajka–Szeged 1–0, Vasas–Haladás 3–2, Győr–Vác 0–0, MTK–Budafok 2–1.