LABDARÚGÁS

2019.11.04. 06:35

Kétgólos hátrányból egyenlített a JFC

A Jászberényi FC vasárnap 2–2-t játszott a Ceglédi VSE vendégeként az NB III. Keleti csoportjának tizenharmadik fordulójában.

A jászberényiek támadó-középpályása, Gresó Mátyás (labdával) ezúttal büntetőből segítette csapatát

A találkozó rangadónak ígérkezett, hiszen a negyedik és az ötödik helyezett csapott össze egymással. A csapatok ennek tükrében álltak hozzá a mérkőzéshez, ráadásul mindkét együttesnek nagyon kellettek volna a pontok a feljebb lépéshez. Az első játékrészben mind a két gárdának megvoltak a maga lehetőségei, ám a gólszerzés csupán a hazaiaknak jött össze.

A 25. percben Kovács László a jobb szélen futott be egy labdát az alapvonalnál, majd pontosan centerezett, középen pedig érkezett Kun László, aki közelről a hálóba passzolt (1–0). A szünet előtt egyenlíthetett volna a vendégcsapat, de a Cegléd végül egygólos előnyről várhatta a folytatást.

Az 53. percben a ceglédi Bagó Patrik fejese a lécen csattant, így a hazaiak nem tudtak két gólra elhúzni. Azonban ami ekkor nem jött össze nekik, az a 68. percben már igen. Takács Krisztofer forintos labdával találta meg a korábbi JFC-játékost, Lukács Richárdot, aki így óriási helyzetbe került: a támadó elhúzta a labdát Miski Zoltán mellett, majd az üres kapuba gurított (2–0). Három perccel később tovább növelhette volna előnyét a CVSE, de Takács lövését óriási bravúrral védte Miski.

A Vasutas nem tudta lezárni a mérkőzést, a 77. percben pedig feléledtek a berényi remények: Sándor István bal oldali szögletét Lakatos Gergő a léc alá fejelte, ezzel 2–1-re módosítva az eredményt. A Cegléd újabb lehetőséget puskázott el nem sokkal később, a Jászberény pedig nem adta fel, küzdött az egyenlítésért. A 88. percben végül sikerült megvalósítani ezt a tervet, Gresó Mátyást buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőhöz a sértett állt oda, lövése pedig a lécről a kapuba vágódott (2–2). Az eredmény már nem változott a hátralévő időben, a döntetlennek pedig igazán egyik csapat sem örülhetett, de főleg a hazaiaknak nem, akik kétgólos előnyről sem tudtak győzni.

A JFC tehát végül pontot mentett, és ezzel elkerülte a vereséget, ám a három pont megszerzése nem jött össze, így pedig már öt mérkőzésre rúg a nyeretlenségi sorozatuk – legutóbb október 6-án, a Sényő ellen tudtak bajnokin győzedelmeskedni. A Berényre ráadásul legközelebb is nehéz feladat vár, hiszen vasárnap (13.30) a mögöttük álló ESMTK-t fogadják.

Ceglédi VSE–Jászberényi FC 2–2 (1–0)

Cegléd, 300 néző. Vezette: Kovács Gábor (Szvetnyik Bence, Marozsi Gábor).

Cegléd: Tulipán – Bagó, Szász, Bodó, Pesti D. – Markó, Juhász A. (Szilágyi P., 59.) – Kovács L. (Makrai, 57.), Takács K., Kun L. – Lukács R. (Kelemen L., 85.). Edző: Schön László.

Jászberény: Miski – Szemere (Szanku, 84.), Lakatos B., Lakatos G., Ludasi – László K. (Balogh B., 52.), Szabó T. (Király O., 56.) – Gresó, Sándor I., Szöllősi – Pálinkás. Edző: Német Gyula.

Gólszerzők: Kun L. (26.), Lukács R. (68.), ill. Lakatos G. (77.), Gresó (88. – tizenegyesből).