férfi vízilabda bl

2018.12.19. 21:54

Könnyedén nyerte a Ferencváros a magyar rangadót

A Fradi 16-9-re nyert a vendég Eger ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában, szerdán.

A találkozót megelőzően a két magyar csapat holtversenyben állt a nyolcas döntőt érő negyedik helyen. A bajnok, vasárnap óta már kupagyőztes Ferencváros háromgólos előnyre tett szert a nyitónegyedben, ez azonban nem csak a támadóknak, hanem a kapuban parádézó Vogel Somának is köszönhető volt. A zöld-fehérek számára ugyanakkor fejtörést okozhatott a találkozó hátralevő részére, hogy Varga Dénes korán begyűjtött két kiállítást.

Az Eger előtt csak egy pillanatra, a harmadik negyed elején csillant fel a reménysugár, ekkor emberelőnyben egy gólra zárkózhatott volna fel, de a fór kimaradt, és sorozatban három ferencvárosi gól következett (11-6), ami gyakorlatilag el is döntötte az összecsapást.

A zárónegyedben tovább nőtt a két csapat közti különbség, így fölényes fővárosi siker született.