A férfi NB I/B Zöld csoportjának 24. fordulójában a szebb napokat is látott, most sereghajtó egri csapatot fogadta a kis-Olaj.

Szolnoki Olajbányász U23–EKE Eger KOK 79–57

(22–7, 21–12, 14–23, 22–15)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Major Á., Vadász Cs., Varga-Záray K.

SZOLNOK: Frikker 8, Pallai 25/12, Rudner 9/3, Gilszki 7/3, Taiwo 12. Csere: Csák 4, Orbán B. 3/3, Kókai 6/6, Frank 5/3, Nagy D., Arnóth, Komlósi. Edző: Jakab Máté

EGER: Szabó M. 5/3, Papp B. 8/3, Máté B. 11/9, Szicsák, Horváth R. 4. Csere: Illés 6, Szigedi 2, Ungi 15/6, Szatmári R. 6/3, Pomázi, Mohamed, Kiss B. Edző: Váczi Péter

A Pallai Tamás által vezérelt szolnoki csapat semmit nem bízott a véletlenre, hamar döntésre vitte a dolgot. Az első negyedben 15 pontos, az első félidő végéig 24 pontos előnyt szereztek, 43–19. A fordulást követően csökkentett hátrányán a lelkesen játszó egri együttes, a zárónegyedben azonban a hazaiak visszaállították a régi rendet, és végül magabiztos győzelmet arattak. Úgy, hogy a szolnokiak soraiban mind a tizenkét fiatal kosárlabdázó játéklehetőséget kapott.

– Nagyon örülök a győzelemnek, és annak, hogy esélyesként sikerült érvényesítenünk a papírformát – mondta a lefújás után Jakab Máté, a szolnokiak edzője. – Sikerült jól elosztani a játékperceket, és aki a pályára lépett, mindenki kivette részét a győzelemből. Sok sikert kívánok az Egernek!

A szolnoki csapat tíz győzelemmel és tizenkét vereséggel a kilencedik helyen tanyázik a tizenöt csapatból álló mezőnyben. Szerdán este a hatodik helyezett Győr vendégei lesznek a piros-feketék.