Kosárlabda

2019.11.24. 12:52

Nem termett babér kosárcsapataink számára

Nem kísérte szerencse csapataink szereplését a kilencedik fordulóban, ugyanis az Olajbányász Szombathelyen, míg a Jászberény Körmenden maradt alul, egyaránt nagyon simán.

Képszöveg: Benke Szilárd (labdával) jól játszott, nem bírtak vele a szolnoki védők

Forrás: hunbasket.hu

Mint, ahogy azt megjósoltuk, a címvédő Falcónál, a kisebb sérüléssel bajlódó Perl Zoltán és Váradi Benedek is vállalta játékot. Az Olajnál is mindenkire számíthatott Dragan Alekszics vezetőedző. Zsúfolt ház előtt a hazaiak kemény védekezésből kiindulva, gyors és pontos támadójátékkal rukkoltak ki már az elején. Hamar vendégeik tudtára adták, hogy esélytelenek a listavezető otthonában. A mieink képtelen voltak felvenni versenyt a BL-ben edződő szombathelyiekkel, akiknél tarthatatlan volt a Benke Szilárd-Filipovity Márkó-Perl Zoltán-Váradi Benedek kvartett. A szolnokiak közül egyedül Dakarai Tucker ponterőssége volt dicsérhető. Az első félidő magabiztos 16 pontos hazai előnyt hozott, 44-28.

Fotó: hunbasket.hu

A fordulást követően tovább nyílt az olló, a közönsége által támogatott pályaválasztó egyre növelte a különbséget, az Olaj továbbra sem találta a ritmust. a harmadik negyed végén 61-38-as állást mutatott az eredményjelző. Záró negyedben aztán egy 17-4-es rohammal már szakadéknyi 36 pontos különbség alakult ki a felek között. A hajrában sokat cserélt a Falco, míg a szolnoki csapat Andre Jones és Kenneth Smith pontjaival zárkózgatott, és legalább elkerülte a katasztrofális vereséget, 81-63.

– Elégedett vagyok a játékkal és az eredménnyel is, de főleg a védekezésünkkel – értékelt Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője, az nso.hu-nak.

– Úgy harmincöt percig kézben tartottuk az irányítást. Szerencsére a sűrű menetrendünk ellenére fizikailag és mentálisan is fel tudtunk készülni a mérkőzésre.

Dragan Alekszics pedig azt mondta:

– Erős csapat vert meg minket, amely ráadásul minőségi kosárlabdával rukkolt ki. Érződött, hogy a Falco a Bajnokok Ligájában edződik, ez főleg a védekezésükön volt szembetűnő. Ráadásul mi rosszul is játszottunk, kapkodtunk, még a tiszta dobásokat is elrontottuk.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ

81–63 (21–13, 23–15, 17–10, 20–25)

Szombathely, 2810 néző. Vezette: Tőzsér, Nagy V., Lengyel

SZOMBATHELY: Hooker 8/6, VÁRADI 16/6, BENKE 11, D. Washington 4/3, Reddic 2. Csere: PERL 16, Lake 4, FILIPOVITY 19/12, Krivacsevics, Sövegjártó, Verasztó 1, Körmendi. Edző: Gasper Okorn

SZOLNOK: SMITH 21/3, Rudner 3/3, Tucker 14/6, Juhos, Morant 2. Csere: JONES 17/9, Krsztics 2, Kovács P. 2, Tóth N. 2. Edző: Dragan Alekszics

Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 8. p.: 17–9. 15. p.: 32–20. 20. p.: 44–28. 25. p.: 48–30. 28. p.: 54–35. 30. p.: 61–38. 33. p.: 69–40. 34. p.: 73–42. 38. p.: 80–53.

A mezőny egyetlen nyeretlen csapata, Jászberényi KSE, a másik vasi fellegvárban Körmenden lépett pályára. Jól kezdtek a vendégek, akik okos játékkal rukkoltak ki és hét ponttal vezettek az első negyed végén. Mint, ahogy az várható volt a folytatásban belehúzott a hazai gárda, amely mindent bedobott a második negyedben, míg a vendégeknél ismét megsérült az irányító-hátvéd, LaMarcus Reed. Ez se lehet mentség, hogy a társak mindössze három pontra voltak képesek a második negyedben. A térfélcsere után sem vett vissza tempóból a hazai legénység, amely könnyedén termelte pontjait. Innentől már csak a különbség volt kérdéses, végül 34 ponttal nyert a körmendi csapat a Jászberény ellen.

EGIS KÖRMEND–JÁSZBERÉNYI KSE

87–53 (10–17, 32–3, 24–17, 21–16)

Körmend, 1900 néző. Vezette: Praksch P., Söjtöry T., Oláh M.

KÖRMEND: TURNER 13, EDWARDS 18/3, Oroszi, Varnado 10/6, TAYLOR 13. Csere: Kastrati 2, Durázi 11/3, Ferencz 5, Németh Á. 3, Kozma 3/3, Takács K. 4, Martinez 5/3. Edző: Matthias Zollner

JÁSZBERÉNY: Ruják B. 6, Reed 4, Miller 2, ALEKSZANDROV 17/9, Pantelics 4. Csere: Mészáros M. 6, BUZÁS 11, Peringer 3, Szigedi, Mondi. Edző: Lo Elhadji Malick

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–4. 7. p.: 9–15. 14. p.: 20–17. 17. p.: 39–20. 24. p.: 52–27. 28. p.: 63–31. 33. p.: 77–39. 36. p.: 82–46

Matthias Zollner, az nso.hu-nak:

– Gondolom, hogy a szurkolóink számára ez igazán élvezetes mérkőzés volt. Végig jól védekeztünk, és a második negyedtől a támadójátékunk is feljavult. Nem könnyű napokon belül három fronton is helytállni: a bajnokságban, illetve a FIBA- és az Alpok-Adria-kupában.

Lo Elhadji Malick:

– Tudtuk, hogy a Körmend ellen csak akkor lehet esélyünk, ha a gyors támadásokat és a lerohanásokat meg tudjuk akadályozni. Az első negyedben ez sikerült is, de Reed sérülése után megroppant a védekezésünk, és csak futottunk az eredmény után. Tudjuk a hibáinkat, a közeljövőben azokat ki kell javítanunk annak érdekében, hogy előbbre tudjunk lépni.

További eredmények: Kecskemét–ZTE KK 80–75, Sopron–Atomerőmű SE 80–82, Oroszlány–PVSK 91–69,, Alba Fehérvár–DEAC 99–87, Kaposvár–Szedeák (vasárnap este rendezik)