Röplabda

2020.01.28. 08:20

Tovább menetel a szolnoki gárda

Szettet rabolt, de kikapott a Jászberény Békéscsabán a női Extraligában. A férfi NB I.-ben pedig játszmaveszteség nélkül nyert a Szolnok Sümegen.

Gulyás Ferenc (fehérben, jobbra) bízik benne, hogy a fiúk jó formájukat átmentik a következő meccsre is

Fotó: Kiss János

A 13. forduló mérkőzéseit rendezték meg a női Extraligában

Swietelsky-Békéscsaba–Jászberény VT 3:1 (15, -13, 19, 15)

Békéscsaba, 800 néző. V.: Jámbor, dr. Árpás.

Békéscsaba: Grbics 2, Klaric 18, Pekárik 16, Collar 14, Jerkov 15, Bodnár 6. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Fábián, Szedmák. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.

Jászberény: Alishanova 3, Szilcsenkova 11, Borsos 5, Ventura 15, Tóth E. 10, Bulajics 5. Csere: Piatek, Radomszki (liberók), Szerényi, Mészáros Zs. 1, Faragó. Vezetőedző: Makai Péter.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:0, 7:1, 8:5, 14:8, 19:15, 24:15. 2. játszma: 0:7, 1:12, 5:14, 9:18, 12:23. 3. játszma: 2:3, 5:3, 6:6, 11:7, 17:12, 18:17, 23:18. 4. játszma: 2:3, 9:6, 15:7, 16:10, 23:12.

Nagyon bekezdtek a hazaiak, akik könnyedén nyerték az első szettet. A folytatásban szerencsére összekapták magukat a jászberényiek, jó védekezésből kiindulva, sorra szerezték pontjaikat, és 12:1-re is vezettek. A csabai hölgyek mindent megpróbáltak a felzárkózás érdekében, de Borsos Liliék okos és ponterős játékkal megnyerték a második szettet. A folytatásban sajnos már nem gyűrődött az a bizonyos papírforma, a jobb erőkből álló hazai lányok behúzták a meccset.

Vasja Samec Lipicer: – Az első szettben jó ritmusban játszottunk, a másodikban azonban kiütközött, hogy nem régóta van együtt ez a csapat, ingyen odaadtuk a Jászberénynek ezt a szettet. A folytatásban ismét elkaptuk a fonalat, és úgy játszott a csapat, ahogy egy győzelemhez szükséges.

Makai Péter: – Gratulálok mindkét csapatnak! Két szetten keresztül jól játszottunk, addig, amíg a koncentráció kitartott. Amikor ez lohadt, átszaladt rajtunk a Békéscsaba.

Sümeg RE–Szolnoki RK 0:3 (–22, –14, –20)

Sümeg 50 néző. V.: Nagy L., Farkas L.

Sümeg: Nagy P. 4, Óhidi, Gőczi, Kaposi 10, Majar 3, Matyiák 9. Csere: Szabó B. (liberó), Péter B. 9. Vezetőedző: Németh Zoltán.

Szolnok: Boa 12, Galovicz 3, Biró B. 10, Guzmics 3, Gönczi 13, Banai 8. Csere: Farkas R. (liberó). Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

A listavezető szolnoki legénység semmit sem bízott a véletlenre, jó játékkal magabiztos győzelmet aratott a Sümeg otthonában.

Németh Zoltán: – A héten öt játékosunk is lebetegedett, gyakorlatilag a csapat fele állt rendelkezésre az edzéseken. Természetesen ez csak részben mentség a teljesítményünkre. Sajnos a szolnoki legénység akarta jobban a győzelmet. Nagyon dekoncentráltan, sok hibával röplabdáztunk.

Gulyás Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak. Rendkívül stabilan, koncentrálva játszottunk, az ellenfelünk sem talált fogást rajtunk. Nagyon bízom benne, hogy át tudjuk menteni ezt a formát a vasárnapi, hazai rendezésű, Székesfehérvár elleni meccsre is.