2020.03.09. 09:00

Sikeres volt az Alba Jászberényben

A 20. fordulóban az Alba Fehérvár gárdáját fogadta a sereghajtó jászberényi alakulat.

Fotó: Gémesi Balázs

A meccs elején vezetett a hazai együttes, a folytatásban ­azonban Markovics Lukáék szinte hibátlanul dobtak és magabiztos győzelmet arattak. A berényiek egy percig sem adták fel, de igazán nem tudták szorossá tenni a mérkőzést.

JÁSZBERÉNYI KSE – ALBA FEHÉRVÁR 82–95 (22–23, 12–31, 23–21, 25–20)

Belvárosi Játékcsarnok, 700 néző. Vezette: Kapitány, Pozsonyi, Fodor A.

JÁSZBERÉNY: BAKER 20/6, PENN 23/6, Mészáros 4, Alekszandrov 16/9, Pantelics 13. Csere: Brbaklics 6, Nelson, Buzás, Peringer. Edző: Miljan Csurovics.

FEHÉRVÁR: Govens 15/9, GUYTON 19/15, Markovics 15/3, Csupkovics 12/6, McDuffie 2. Csere: Csorvási 6, MOLNÁR 16, LJUBICSICS 10/6, Lukács, Takács, Keller I. Edző: Arik Sivek.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–2. 6. p.: 18–10. 13. p.: 27–29. 16. p.: 31–36. 23. p.: 39–60. 26. p.: 46–64. 33. p.: 67–81. 36. p.: 71–86.

Miljan Csurovics: – Az Alba egy nagyon jó erőkből álló együttes, nem ők a mi igazi ellenfeleink a bajnokságban, de természetesen szerettünk volna nyerni itthon. Napról napra építkezünk, és szeretnénk a számunkra legfontosabb időszakra nagyon jó formába kerülni. Ehhez sokat kell még együtt dolgoznunk.

Arik Sivek (az nso.hu-nak): – Az első negyedben megleptek bennünket a hazaiak, akik ezúttal is bizonyították, hogy egyáltalán nem gyenge a csapatuk, hiába állnak az utolsó helyen. Szerencsére sikerült rendezni a sorainkat, és a második negyedben már magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést.